Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zainaugurowano wystawę „Zachęta” – sztuka osób niepełnosprawnych

Data publikacji: 2013-06-05, Data modyfikacji: 2013-06-05
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniu 4 czerwca 2013 roku w Centrum Współpracy Polsko-Niemieckiej w Sulęcinie odbyła się uroczysta inauguracja III Polsko – Niemieckiej Wystawy Dzieł Sztuki Twórców Niepełnosprawnych „ZACHĘTA". Wystawa jest elementem 17.Ermutigung, która odbyła się w Erich Kästner-Schule w Fürstenwalde. Jest też elementem współpracy pomiędzy Warsztatem Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Razem" w Sulęcinie i format gGmbH Anerkannte Werkstatt für behinderte Menschen w Fürstenwalde/Spree. Poprzednie edycje wystawy poprzedzone były warsztatami artystycznymi, które w roku 2011 odbyły się w Fürstenwalde, a w 2012 w Sulęcinie.
Uroczystość rozpoczęła się w sali konferencyjnej Domu Joannitów, gdzie pani Agnieszka Sławiak Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Razem" w Sulęcinie powitała gości przybyłych na uroczystość i opowiedziała o projekcie. Przedstawiła również artystów z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sulęcinie, których prace znalazły się na otwieranej w tym dniu wystawie oraz partnerów ze strony niemieckiej przybyłych na uroczystość. Podkreślała, iż emocje jakie wywołuje kontakt poprzez sztukę pozwalają na poznanie i lepsze zrozumienie sposobu odbierania rzeczywistości i poznania wrażliwości twórców oraz wkroczenie do świata artystów. Następnie głos zabrali goście przybyli na wernisaż wystawy. Na uroczystej inauguracji obecni byli: Manfred Zalenga Starosta Powiatu Odra-Sprewa, Michał Deptuch Burmistrz Sulęcina, Natalia Danielewicz z Biura Poselskiego Bożeny Sławiak, Krystyna Tylczyńska Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sulęcinie, Maciej Tonder Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sulęcinie, Krystyna Niedopytała Prezes Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Koło w Sulęcinie, Teresa Putynkowska Członek Zarządu Stowarzyszenia „Razem" w Sulęcinie, rodzice niepełnosprawnych artystów oraz młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie i Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie wraz z opiekunami.
Po uroczystych przemówieniach uczestnicy wernisażu wysłuchali krótkiego występu artystycznego przygotowanego przez Grzesia Sierżanta i Daniela Wyszyńskiego, uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Razem" w Sulęcinie. Zaprezentowane umiejętności wokalne zostały nagrodzone gromkimi brawami licznej publiczności. Po oficjalnym otwarciu wystawy zarówno artyści jak i goście udali się do sal wystawowych, aby obejrzeć dzieła sztuki twórców niepełnosprawnych biorących udział w polsko-niemieckim projekcie. Uczestnicy wernisażu mogli obejrzeć prace Zbigniewa Skowrońskiego, Marcina Putynkowskiego, Elżbiety Dreger, Krzysztofa Skibickiego, Moniki Basińskiej oraz Mariusza Wilkickiego z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Razem" w Sulęcinie oraz niepełnosprawnych twórców z Fürstenwalde. Najważniejszym elementem wernisażu była możliwość osobistego spotkania z twórcami i rozmowy na temat ich twórczości.
Zachęcamy do obejrzenia III Polsko - Niemieckiej Wystawy Dzieł Sztuki Twórców Niepełnosprawnych „Zachęta", która będzie prezentowana do dnia 30 czerwca 2013 roku w salach wystawowych Domu Joannitów w Sulęcinie.

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   




  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola