Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Wydarzenia muzyczno - kulturalne

Data publikacji: 2014-02-25, Data modyfikacji: 2014-02-25
A A AWydrukDrukuj  
 

Przedstawiamy wydarzenia muzyczno - kulturalne, które odbędą się w najbliższym czasie w klubie u Bulka / Sulęciński Ośrodek Kultury.

1 marca - NATURAL MYSTIC
godz. 20:00
wstęp: 10/ 15 zł

Zespół Natural Mystic powstał w Sosnowcu w 2001 roku. Ciekawe pomysły, zaskakujące brzmienia i przede wszystkim niestandardowe instrumentarium: kontrabas, akordeon, gitary akustyczne, dwa wokale: męski i żeński. Efekt jest piorunujący! Żaden polski zespół reggae nie gra w ten sposób! Oprócz brzmienia i instrumentarium w muzyce Natural Mystic jest to, co pozwala pokochać ten zespół od pierwszego usłyszenia, czyli: szczerość, radość z grania i duże pokłady dobrej energii, którą zespół rozsyła ze sceny przede wszystkim za pośrednictwem znakomitego żeńsko-męskiego duetu wokalnego Gabi Budzianowskiej i Marcina Kina. W ciągu 13 lat swojej działalności zespół zagrał niezliczoną ilość koncertów. Występował na największych festiwalach w Polsce oraz koncertował za zagranicami naszego kraju. Grupa ma na swoim koncie dwie płyty długogrające: „Quasi-Milieu" i wydaną pod mecenatem Miasta Sosnowca w 2011 r. płytę „Full Steam Ahead" cieszącą się bardzo dobrym przyjęciem na rynku. Wydany w 2011 r. abum „Full Steam Ahead" zawiera dźwięki wywodzące się z inspiracji muzyką reggae, ale śmiało wykraczają poza jej ramy. Znajdziemy tutaj elementy folku, country, drum'n'bassu, a nawet tanga. Singlowy utwór z płyty - „Siebie Masz Mniej" doczekał się świetnego klipu, utrzymanego w nieco baśniowej, steampunkowej stylistyce: http://www.youtube.com/watch?v=9agevPrBicU
Skład zespołu: Marcin „Kinek" Kin - WOKAL, Gabi Budzianowska – WOKAL, Mariusz „Marian" Kocima - AKORDEON, Wojtek „Goły" Gołębiowski - GITARA, Robert „Fazi" Wieczorek - GITARA, Rafał „Rafik" Miciński - KONTRABAS, Bartosz „Lichy" Lichołap - PERKUSJA, Adrian Puta - LIVE MIX

 

7 marca - anTeny + Ancik
godz. 20:00
wstęp: 8/ 10 zł

Kolejny koncert w naszym regionie w ramach projektu Lubuskie Dobrze Rockuje organizowanego przez stowarzyszenie iCoTam. Celem projektu jest wsparcie i promocja zespołów z województwa Lubuskiego. Tym razem na scenie klubu u BULKA pojawią się anTeny, a supportować gorzowian będzie zielonogórski Ancik.
anTeny - Zespół założony przez Bartosza „Niedźwiedzia" Matuszewskiego związanego z gorzowską sceną alternatywną, rozpoczął działalność w 2003 roku. Niegdyś serwował mieszankę improwizacji około-jazzowych, rocka progresywnego, psychodeli i punk rocka, obecnie sięga po syntezatory i samplery. Przez cały okres aktywności anTeny zmieniały skład i kierunki działań, zawsze balansując pomiędzy piosenkową prostotą, a odważną muzyką eksperymentalną. Trio gra muzykę eklektyczną, pełną odniesień i wpływów wszelkiej maści.
Zespół kolejny okres aktywności chce zaznaczyć albumem, który trafi do szerszego obiegu. Oprócz tytułowej „Armii Drzew", znajdzie się na nim 12 premierowych, napisanych w 2013 roku kompozycji. Jak zawsze brzmienie anTen to silna sekcja rytmiczna i „hydrofoniczna", udająca za pomocą wielu efektów analogowe syntezatory i sekcję smyczkową, „zdelayowana" gitara.
CD wydane nakładem gorzowskiego wydawnictwa Pink Kong będą dostępne podczas koncertu w cenie 20,00 zł.

Ancik - solowy projekt muzyczny. Pomysł narodził się w 2010 r. Na początku były to eksperymenty z muzyką elektroniczną, powstawały przeróżne tematy muzyczne. W roku 2013 zaczęły się prace nad pierwszym materiałem studyjnym. W grudniu 2013 r. pojawił się album zawierający 5 piosenek. Utwory są w klimacie electro-rocka. Inspirowane muzyką takich zespołów jak: Linkin Park, Korn, Nin, Clawfinger, itp.

LUBUSKIE DOBRZE ROCKUJE
LDR - to projekt, którego celem jest wspierane i promocja szeroko rozumianej muzyki rockowej tworzonej w województwie lubuskim i przez lubuskich muzyków. LDR z założenia ma stanowić wsparcie promocyjne zarówno dla młodych zespołów z regionu, dopiero zaczynających swoją przygodę z muzyką jak i artystów mających już doświadczenie sceniczne. LDR to także promocja miejsc w województwie lubuskim, gdzie tworzy się muzyczną kulturę województwa, gdzie można usłyszeć „żywe granie", takich jak: puby, kluby, sale koncertowe, ośrodki kultury, a także wsparcie medialne i promocyjne wydarzeń kulturalnych takich jak koncerty czy festiwale. Pomysłodawcą i koordynatorem jest stowarzyszenie „strefa działań twórczych iCoTam" (Sulęcin) partnerzy: portal muzyczny NYSKA TV i program BACKSTAGE oraz Jamm Art. / HPG.
współtwórcy projketu LDR:
- Nyska TV
- Sulęcin24.pl
współorganizator:
- Sulęciński Ośrodek Kultury
- Jamm Art / HPG Promotion Group

 

8 marca - SELFISH MURPHY
godz. 20:00
wstęp: 15 zł
(Panie wstęp wolny)

klub u BULKA / SOK postanowił połączyć dwa święta - Dzień Kobiet oraz Dzień św. Patryka i tak powstała impreza ph. Dzień Kobiet po Irlandzku w węgierskim sosie - a dlaczego w "węgierskim sosie" ponieważ wszystkim, którzy przybędą tego dnia do klubu (przede wszystkim Paniom) do zabawy i tańca zagra zespół SELFISH MURPHY z Węgier, który połączył celtycko-irlandzkie dźwięki z węgierskim rock'n'rollem. Gwarantujemy, iż ta noc będzie niezapomniana.

https://www.facebook.com/ selfishmurphy?fref=ts
http://selfishmurphy.com/ index.php?lang=hu

 

22 marca - MIĄŻSZ
godz. 20:00
wstęp: 10/15 zł

Miąższ gra prosto. Tak było na pierwszych koncertach i na pierwszej płycie. I tak jest nadal. Może teraz nawet jeszcze prościej? Na debiutanckim albumie pojawiło się przecież mnóstwo gości i to tak znamienitych, jak Jacek Kleyff, Czesław Mozil, Budyń, Jacek Bieleński, Słoma i Ziut Gralak. Promując debiut Miąższ zagrał ponad 100 koncertów i zagrał je niemal wszędzie: od ulicznych skwerów po sceny największych polskich festiwali. Laureaci Famy 2010 przez ostatnie pięć lat zarazili niemal cały kraj swoim bezkompromisowym poczuciem humoru, swojską melodyjnością i prawdą tekstów. Gdzie się nie pojawią, cała sala śpiewa z nimi.
Rok po debiucie wydają drugi album: znakomicie brzmiący (to zasługa mistrzów Borsa i Macuka oraz studia Sarasvati w Wolimierzu), ale wciąż bezpretensjonalny, pełen spontanicznej energii i radości życia.
Joanna Ewa Zawłocka, Sebastian Pikula i Krzysztof Karol Gadzało z równą beztroską cytują Beatę Kozidrak (lubelskie pochodzenie zobowiązuje), jak i pytają o rolę artysty i sztuki we współczesnym świecie. Ciągle jednak grają bardziej do tańca niż do różańca - pieśni „bez rozumu, ale za to z przewagą rumu".
Ich podstawowe instrumentarium to wciąż głos, kontrabas, gitara, akordeon, melodyka i piła. Łączą akustyczny folk, blues, jazz i reggae – często w tej samej piosence. Grają muzykę lekką, łatwą i przyjemną. I wcale się tego nie wstydzą.


http://teleportery.com/
http://www.youtube.com/watch?v=7ossMPz08iU

Cały czas trwa nabór młodych zespołów do części konkursowej festiwalu Wake Up and Live, który odbędzie się w dniach 30/31.05 - 1.06.2014 r. w Ostrowie k/Sulęcina. Więcej szczegółów znajduje się na stronie www.wakeupfestiwal.pl

 

zapraszam na wydarzenia

Jacek Filipek
klub u BULKA / SOK

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
sulęciński

Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola