Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W Domu Joannitów otwarto nową wystawę pt. Przyroda i architektura Gminy Słońsk

Data publikacji: 2014-01-10, Data modyfikacji: 2014-01-10
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniu 8 stycznia 2014 r. w Centrum Współpracy Polsko-Niemieckiej odbyła się inauguracja pierwszej w nowym 2014 r. polsko-niemieckiej wystawy artystycznej. Nosi ona tytuł „Przyroda i architektura Gminy Słońsk" i jest owocem XXI Międzynarodowego Pleneru Artystycznego „Art Plener Słońsk 2013". Wernisaż został zorganizowany we współpracy z p. Błażejem Kaczmarkiem ze Słońska, który od kilku lat aktywnie uczestniczy w wydarzeniach artystycznych mających miejsce w sulęcińskim Domu Joannitów. Na uroczyste otwarcie przybyło około 60 gości z Polski i Niemiec. Stronę polską reprezentowali m.in. Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch, radne Rady Miejskiej Danuta Szymańska i Jadwiga Surudo –Szymczak, sulęcińscy artyści Erna i Eduard Diłanian, Stanisław Suliński i Jan Kmieć. Przybyła również młodzież szkolna z Gimnazjum im. Jana Pawła II wraz z opiekunem Jolantą Kaczmarek. Wśród gości z Niemiec należy wymienić małżeństwo Klaudię i Wernera Laube, którzy od lat wspierają polsko-niemieckie przedsięwzięcia artystyczne. Pan Werner Laube wraz z Burmistrzem Sulęcina Michałem Deptuchem dokonali symbolicznego otwarcia wystawy z wykorzystaniem symboli narodowych obu sąsiadujących ze sobą krajów. Uroczystość poprowadził Kierownik Domu Joannitów Jacek Cieluch, a jako tłumacz wystąpił Eduard Diłanian.
Wystawa pt. „Przyroda i architektura Gminy Słońsk" będzie prezentowana w Centrum Współpracy Polsko-Niemieckiej do 31 stycznia 2014 r.
Serdecznie zapraszamy!

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola