Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sulęcin

 
Film powstał z materiałów z 2004 roku 80 kilometr od Krosna Odrzańskiego Sulęcin. Miasto w średniowieczu należało do Zakonu Templariuszy. Sulęcin dzisiaj to stolica rowerowa województwa lubuskiego. Jak do Sulęcina to tylko z rowerem! Wybierając się na jedna z wielu wyznaczonych tras dojedziesz do miejsc magicznych z niezapomnianymi widokami i nieskazitelną przyrodą. Po fizycznym zmęczeniu możemy powrócić na interesujące nas tematy związane z Polskim Szlakiem Krzyżowców. Wracamy do miasta. Pierwsze kroki kierujemy do domu Joannitów. Tu poznamy historię zakonu i byłego powiatu wschodnio-torzymskiego. Pozostałości po murach obronnych przeniosą nas w klimat średniowiecza, historia zaklęta w kamieniach działa jak wehikuł czasu. W odległości około 6 kilometrów położona jest miejscowość Ostrów, gdzie jest pozostałość po kaplicy Templariuszy, budowla swoim kształtem bryły przypomina kaplicę w Chwarszczanach. Wyjeżdżając z Sulęcina kierunku na Gorzów powinniśmy zajechać do Żubrowa, żeby zobaczyć kościół owalny. Sulęcin to prawdziwe królewskie miasto. Mieszkają w nim potomkowie w lini prostej ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego.

 


szlakkrzyzowcow
 
Data pliku video: 2013-11-09, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola