Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie Opłatkowo-Noworoczne Członków organizacji kombatanckich

Data publikacji: 2014-01-28, Data modyfikacji: 2014-01-28
A A AWydrukDrukuj  
 

24 stycznia 2014 roku w sali kameralnej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury odbyło się Spotkanie Opłatkowo – Noworoczne, zorganizowane przez Burmistrza Sulęcina przy współudziale Zarządu Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Związku Inwalidów Wojennych RP oraz Związku Sybiraków Koło w Sulęcinie. Oprócz władz i członków wszystkich trzech organizacji oraz gospodarzy Burmistrza Sulęcina Michała Deptucha i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sulęcinie Leona Szczepańskiego w spotkaniu udział wzięli: Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, Proboszcz Parafii pw. św. Henryka w Sulęcinie ks. Piotr Mazurek, Dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie Izabela Hutyra, Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie Grażyna Sobieraj, Radna Rady Miejskiej w Sulęcinie Danuta Szymańska oraz delegacje oddziałów terenowych wszystkich trzech organizacji.
Zgromadzonych gości przywitał Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch składając serdeczne życzenia noworoczne wszystkim członkom organizacji kombatanckich. Burmistrz złożył im ponadto serdeczne podziękowania za czynny udział i duży wkład w organizację uroczystości patriotycznych. Następnie głos zabrał Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, który również skierował do uczestników spotkania serdeczne życzenia noworoczne. Starosta Sulęciński w podziękowaniu za działalność na rzecz organizacji kombatanckich wręczył okolicznościowe listy Burmistrzowi Sulęcina Michałowi Deptuchowi, Prezesowi Koła Związku Sybiraków w Sulęcinie Mieczysławowi Wirszycowi, Prezesowi Zarządu Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Tadeuszowi Spirydowiczowi oraz Prezesowi Zarządu Koła Związku Inwalidów Wojennych RP Bolesławowi Karasiowi. Po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie udzielonym przez proboszcza Parafii pw. św. Henryka w Sulęcinie ks. Piotra Mazurka głos zabrał Prezes Koła Sybiraków w Sulęcinie Mieczysław Wirszyc, który serdecznie podziękował władzom sulęcińskiego samorządu za działalność na rzecz organizacji kombatanckich. Wszyscy przemawiający zgodnie podkreślali, jak ważne jest kultywowanie tradycji, przekazywanie wiedzy i doświadczeń życiowych młodemu pokoleniu, ale przede wszystkim poszanowanie drugiego człowieka.
Podczas spotkania wzruszeni Kombatanci, Inwalidzi i Sybiracy składali sobie noworoczne życzenia łamiąc się opłatkiem. Po tym niezwykle podniosłym momencie goście zasiedli do wspólnego obiadu, podczas którego wspominali oraz dzielili się wrażeniami z uroczystości. O oprawę muzyczną spotkania zadbały solistki Studia Piosenki SOK oraz Kapelmistrz Orkiestry Dętej w Grochowie Mikołaj Samarski.
Wszystkim członkom Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Związku Inwalidów Wojennych RP oraz Związku Sybiraków, a także ich rodzinom życzymy dużo zdrowia i uśmiechu na co dzień.

 

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola