Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Portret autorstwa sulęcinianki na prestiżowej wystawie we Wrocławiu

Data publikacji: 2014-02-11, Data modyfikacji: 2014-02-11
A A AWydrukDrukuj  
 

Na przełomie 2013/2014 r. młodzież uczęszczająca do pracowni plastycznej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury brała udział w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. ,,Ikony Popkultury. Portret człowieka kina i jego legendy" zorganizowanym przez Zespół Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu - Młodzieżowy Dom Kultury we Wrocławiu. IV edycja konkursu miała na celu przybliżenie postaci z szeroko rozumianej dziedziny kina oraz inspirowanie do doskonalenia umiejętności warsztatowych w dziedzinie portretu.

Z pracowni plastycznej SOK w konkursie brały udział:
Karolina Koszela - Portret Audrey Hepburn zdjęcia do filmu ,,Śniadanie u Tiffaniego", Martyna Chałupka - Anna Dymna pierwsze zdjęcia próbne do filmu ,,W przedsionku piekła", Wiktoria Jaszczurowska - Penelopa Cruz w filmie ,,Volver", Agata Bączyńska - Portret Daniela Olbrychskiego, Adrianna Szejdurska - Jerzy Stuhr film ,,Mistyfikacje".

Jak mówią organizatorzy zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Nadesłano 800 prac, a na wystawie w siedzibie CEKDiM eksponowanych jest 300, wśród nich praca Agaty Bączyńskiej przedstawiająca Portret Daniela Olbrychskiego. Wyłonienie najciekawszych prac wśród tak dużej ilości nie było łatwe dla Jury w składzie: Tomasz Broda - ilustrator, malarz, scenograf, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Kasia Kmita - artystka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Jacek Marek - dyrektor ZCEKDiM we Wrocławiu.
Dodatkowym sukcesem dla Agaty Bączyńskiej i Wiktorii Jaszczurowskiej jest prezentacja ich prac na plakacie tej edycji konkursu.
Agata Bączyńska (13 lat) od roku uczęszcza na zajęcia plastyczne w Sulęcińskim Ośrodku Kultury. Praca przedstawiająca Portret Daniela Olbrychskiego została wykonana w bardzo lubianej przez Agatę technice malarstwa akrylowego. Temat konkursu jest na tyle ciekawy, że na pewno wezmę udział w następnej edycji – mówi sama autorka pracy.
Gratulujemy Agacie wyróżnienia, jakim jest prezentacja pracy na wystawie w tak prestiżowym konkursie i życzymy wielu artystycznych sukcesów.
Wystawę w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży przy ul. Kołłątaja 20 we Wrocławiu możemy oglądać do 24 lutego 2014 r.

Strona organizatora:
http://www.mdk.wroclaw.pl/aktualnosci/wernisaz_iv_ogolnopolskiego_konkursu_plastycznego_ikony_popkultury.html
http://www.radioram.pl/articles/view/24990/Ikony-Popkultury-we-Wroclawiu-Zobacz-prace#prettyPhoto[prw_gallery]/21/

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola