Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gmina Sulęcin po raz kolejny wyróżniona w konkursie Gmina Przyjazna Rowerzystom

Data publikacji: 2013-12-10, Data modyfikacji: 2013-12-11
A A AWydrukDrukuj  
 

Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze w 2013 roku ogłosiło II edycję Ogólnopolskiego Konkurs „Gmina Przyjazna Rowerzystom". Jest on kontynuacją konkursu zainicjowanego przez PTTK w ramach Roku Turystyki Rowerowej w 2012 r. Konkurs miał na celu zebranie i spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich planach i działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów: zarówno mieszkańców jak i turystów odwiedzających ich okolice. Ponadto miał on za zadanie prezentowanie działań związanych z inwestycjami w infrastrukturę turystyczną, promocją w postaci wydawanych map i przewodników oraz popularyzacją turystyki rowerowej poprzez organizację cyklicznych imprez dla miłośników dwóch kółek. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Związku Powiatów Polskich oraz Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.
W październiku 2013 roku jury oceniło zgłoszenia nadesłane przez gminy i przyznało wyróżnienia w ww. konkursie. Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom" została Gmina Sulęcin, którą wyróżniono certyfikatem „Gmina Przyjazna Rowerzystom" za twórczy wkład w rozwój turystyki rowerowej. Certyfikaty i wyróżnienia wręczono finalistom 6 grudnia 2013 r. podczas imprezy podsumowującej II edycję Ogólnopolskiego Konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom", która odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas Warszawskich Targów Turystycznych „Podróże". Certyfikat przyznający Gminie Sulęcin tytuł „Gmina Przyjazna Rowerzystom" w imieniu Burmistrza Sulęcina odebrał jego zastępca Zbigniew Gruca
Gmina Sulęcin została uhonorowana certyfikatem w kategorii gminy miejsko-wiejskie 10-20 tys. mieszkańców. W gronie laureatów Sulęcin jest jedyną uhonorowaną gminą z terenu województwa lubuskiego.

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola