Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zespoły teatralne wystąpiły podczas Finału Spotkań Grup Kolędniczych i Jasełkowych

Data publikacji: 2014-01-28, Data modyfikacji: 2014-01-28
A A AWydrukDrukuj  
 

Po raz XXIV na deskach sulęcińskiej sceny gościliśmy artystów z terenu całego województwa lubuskiego, którzy zaprezentowali spektakle teatralne w ramach Wojewódzkiego Finału Spotkań Grup Kolędniczych i Jasełkowych. Podczas eliminacji powiatowych w ramach XXIV Spotkań Grup Kolędniczych i Jasełkowych, jury spośród 86 grup z całego województwa lubuskiego zakwalifikowało do udziału w finale 15 zespołów teatralnych. 24 stycznia 2014 roku w Sulęcińskim Ośrodku Kultury odbył się Finał Wojewódzki, w którym zaprezentowało się 14 grup, spośród których Rada Artystyczna wyłoniła laureatów. Na scenie gościły grupy z przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów z Torzymia, Łagowa, Lubska, Lubniewic, Gorzowa Wlkp., Rzepina, Żagania, Radnicy, Strzelec Krajeńskich, Wicina, Zaboru, Żar, Bogdańca, Nowej Soli oraz Zielonej Góry. Spotkania Grup Kolędniczych i Jasełkowych to okazja do obejrzenia wielu ciekawych prezentacji scenicznych, starannie opracowanych plastycznie, muzycznie i wokalnie przez artystów w różnych przedziałach wiekowych.
Wszystkim spektaklom przyglądała się Rada Artystyczna w składzie: s. Maria Piątek z Kurii Biskupiej Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej, Barbara Bednarek z Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp., Leszek Bończuk z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp., Kazimierz Rodak instruktor teatralny i pomysłodawca Spotkań oraz Bartłomiej Skrzypczak Dyrektor Sulęcińskiego Ośrodka Kultury. Rada Artystyczna podkreślała wysoki poziom artystyczny prezentowany przez grupy kolędnicze i jasełkowe uczestniczące w XXIV Wojewódzkim Finale. W czasie Spotkań gościnnie wystąpiły „Sowizdrzałki" ze Szkoły Podstawowej w Drzonkowie, które zdobyły Tytuł Laureata Wojewódzkiego w 2013 roku.
Laureatami XXIV Spotkań Grup Kolędniczych i Jasełkowych zostały: grupa „Owo i to" z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubsku, Teatrzyk z PSP z Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Krajeńskich, Zespół Teatralny „Dzikusy" z Zespołu Szkół Katolickich w Nowej Soli, które otrzymały nagrody finansowe Dyrektora Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze; grupa Szelest ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach, która otrzymała nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Sulęcina Michała Deptucha; grupa Katharsis z Zespołu Szkół w Bogdańcu – Gimnazjum, która otrzymała nagrodę ufundowaną przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny oraz Młodsza Grupa Teatralna Maska z Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie, która otrzymała nagrodę od Dyrektora Sulęcińskiego Ośrodka Kultury.
Pozostałym zespołom Rada Artystyczna przyznała wyróżnienia oraz upominki ufundowane przez Wojewodę Lubuskiego oraz Biskupa Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Wyrazy uznania za konsekwentną realizację własnych pomysłów, przygotowanie wokalne oraz opracowanie plastyczne przedstawień skierowano również do nauczycieli i instruktorów.

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola