Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zapraszamy na wystawę prac Krystyny Prządki

Data publikacji: 2013-12-11, Data modyfikacji: 2013-12-11
A A AWydrukDrukuj  
 

,,Twórca – dzieło'' pod takim hasłem odbyło się uroczyste spotkanie z artystką Krystyną Prządką połączone z otwarciem wystawy malarstwa.

W uroczystym wernisażu 5 grudnia 2013 r. w sali wystawowej Domu Joannitów udział wzięła artystka Krystyna Prządka wraz z mężem, Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch, Radny Rady Miejskiej Eugeniusz Dul, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie Tomasz Sidorkiewicz wraz z instruktorem plastyki Iwoną Parszywką – Marczuk, sulęcińscy artyści oraz miłośnicy sztuki. Uroczysty wernisaż poprowadziła Anna Gwizdek z Sulęcińskiego Ośrodka Kultury przybliżając przybyłym gościom dorobek artystyczny Krystyny Prządki. W kameralnej atmosferze artystka opowiedziała o swojej twórczości.

Wystawa zorganizowana przez Sulęciński Ośrodek Kultury zawiera 37 obrazów olejnych o różnej tematyce. Znajdziemy tu zarówno pejzaż jak i martwą naturę.

Ekspozycję malarstwa Krystyny Prządki można oglądać w salach wystawowych Centrum Współpracy Polsko-Niemieckiej w Sulęcinie (Dom Joannitów) do 30 grudnia 2013 r.

Krystyna Prządka urodziła się w 1959 r. w Wolsztynie.  Jest absolwentką Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem z malarstwa sztalugowego w pracowni prof. Włodzimierza Judkowiaka oraz malarstwa w architekturze w pracowni prof. A. Łubowskiego. Jest również magistrem pedagogiki. W swoim dorobku artystycznym ma kilkanaście wystaw indywidualnych w kraju i za granicą m. in. we Francji i Niemczech. Artystka należy do Związku Polskich Artystów Plastyków w Zielonej Górze. Za dorobek artystyczny i promocję miasta została wyróżniona tytułem „Ambasadorki Miasta Rzepina".  W jej dorobku artystycznym znajduje się trwała wystawa 14 obrazów olejnych Drogi Krzyżowej w Kościele Św. Katarzyny w Rzepinie. Krystyna Prządka pełniła także wielokrotnie funkcję komisarza plenerów ogólnopolskich i międzynarodowych. W kręgu jej zainteresowań znajdują się: malarstwo realistyczne /pejzaż, portret, martwa natura, tematy sakralne/ malarstwo abstrakcyjne /jedwab i szkło/ oraz malarstwo w architekturze /freski, polichromia/ .

 

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola