Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zapraszamy na wernisaż wystawy pt. „Czasoprzestrzeń”

Data publikacji: 2013-11-13, Data modyfikacji: 2013-11-13
A A AWydrukDrukuj  
 

Burmistrz Sulęcina oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Sulęcinie
serdecznie zapraszają 18 listopada 2013 r. na godzinę 11.00
do Centrum Współpracy Polsko-Niemieckiej w Sulęcinie
(ul. Młynarska 1)
na otwarcie wystawy rzeźby
pt. "Czasoprzestrzeń"
autorstwa Edwarda Kupca z Nowego Tomyśla

Wystawę rzeźby pt. „Czasoprzestrzeń" będzie można oglądać
od 18 do 30 listopada 2013 r. w Centrum Współpracy
Polsko-Niemieckiej w Sulęcinie (Dom Joannitów).

 ------------------------------------------------------------------------------------------

Edward Kupiec - z zawodu stolarz, od 40 lat w zawodzie. Zawsze podkreśla, że pierwsze stolarskie szlify zdobywał w nowotomyskim zakładzie Stefana Kromy, który nazywa „starą szkołą mistrza". Tam nauczył się ręcznego wykonywania mebli, ich intarsjowania i innych – dziś już będących sztuką - tajników tego rzemiosła. Po zakończeniu nauki w 1972 roku, przez 22 lata pracował w fabryce samochodów Rolniczych POLMO, jako brygadzista w filii w Borui Kościelnej, sąsiadującej z wsią, z której pochodzi - Borują Nową. Od 1981 roku mieszka z rodziną w Nowym Tomyślu, gdzie obecnie pracuje w zakładzie stolarskim Tomasza Szuby ART – MEBEL. Majsterkował od dziecka, a z drewnem i innymi materiałami pracuje od wielu lat z racji zawodu i z racji pasji, która jest jednocześnie jego zawodem. Dzieli się nią z dziećmi – podopiecznymi nowotomyskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej, w której od 1998 roku prowadzi zajęcia artystyczne. Za pracę z młodzieżą otrzymał wyróżnienie australijskiej Fundacji „Polcul" im. Jerzego Bonieckiego, wspierającej kulturę polską, a za swoją działalność artystyczną i społeczną odznaczenie Zasłużony dla Gminy i Miasta Nowy Tomyśl. Przez ostatnie lata w swojej pracowni oddawał się rzeźbieniu aniołów i drewnianych form abstrakcyjnych – kilka ich wystaw znalazło swoje miejsce w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu. Ostatnią serią prac, których wystawa miała miejsce również w bibliotece, zaskoczył wszystkich. Prace, jakie złożyły się na ekspozycję „Drugie życie metalu" wykonał ze starych gwoździ i elementów metalowych, których funkcje użytkowe przeminęły. Ze starych okuć, skobli, śrub, zawiasów i innych metalowych detali, pozyskanych w czasie remontów starych domów czy kościołów, wykonał figurki nawiązujące do archetypicznych postaci kultury - m.in. Chrystusa, Wieży Babel, Don Kichota, Stańczyka itd.
Najnowsze prace, jakie możemy zobaczyć w ramach wystawy „Czasoprzestrzeń" powstały z podobnych materiałów. Nawiązują tematyką do upływu czasu, miejsca człowieka w przestrzeni i odchodzących zawodów.
Wystawę pt. „Czasoprzestrzeń" będzie można oglądać w Centrum Współpracy Polsko-Niemieckiej w Sulęcinie od 18 do 30 listopada 2013 r.

WYSTAWY:

2004 rok – Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu – „Wieczór anielski"
2006 rok – prezentacja prac podczas Jarmarku Chmielo – Wikliniarskiego w stodole olęderskiej w Ramach promocji produktów regionalnych
2007 rok – Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu – wystawa indywidualna „Rzeźby"
2008 rok – Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu – wystawa indywidualna „Anioły na starej desce"
2009 rok – Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu – wystawa indywidualna „Rzeźby"
2011 rok – Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu, Dom Kultury w Stęszewie - „Drugie życie metalu"

 

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola