Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zapraszamy na IV Polsko-Niemiecki Rajd Nordic Walking

Data publikacji: 2013-08-28, Data modyfikacji: 2013-08-28
A A AWydrukDrukuj  
 

Nordic Walking jest obecnie jedną z najpopularniejszych form rekreacji. Dlatego też gmina Sulęcin realizuje projekt pn. „IV Polsko – Niemiecki Rajd Nordic Walking".

W celu promocji aktywnej formy spędzania wolnego czasu, jaką jest uprawianie Nordic Walking w Sulęcinie 28 września 2013 r. na placu przy Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie odbędzie się IV Polsko – Niemiecki Rajd Nordic Walking. Organizatorzy przewidują udział w imprezie ponad 300 osób z Sulęcina i ościennych miejscowości oraz z Beeskow i Friedland.
Celem projektu jest pogłębienie kontaktów pomiędzy osobami uprawiającymi, bądź chcącymi uprawiać Nordic Walking w Polsce oraz w Niemczech, a także promocja walorów przyrodniczych Gminy Sulęcin.
W ramach Rajdu odbędzie się pokaz instruktażowy oraz trening, który poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy. Opowiedzą oni także o podstawowych zasadach tej dyscypliny sportu, sprzęcie niezbędnym do jej uprawiania oraz o błędach najczęściej popełnianych przez amatorów uprawiających Nordic Walking. Po zakończeniu treningu osoby biorące udział w projekcie zostaną podzielone na grupy i wyjdą w teren z instruktorami. Trasa główna rajdu to „Napoleonka" o długości 8,3 km. Organizatorzy przygotowują również trasy alternatywne – krótsze dla zawodników o słabszej kondycji. Po powrocie z tras dla uczestników imprezy przygotowane zostaną konkurencje sprawnościowe. Zwycięzcy każdego z konkursów otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Organizatorzy projektu każdemu z uczestników zagwarantują wyżywienie w postaci drugiego śniadania oraz ciepłego posiłku po powrocie z tras. Osoby biorące udział w Rajdzie otrzymają koszulki promujące projekt. Ponadto na zakończenie imprezy odbędzie się loteria z atrakcyjnymi nagrodami dla uczestników imprezy.
Osoby, które nie posiadają własnych kijków będą miały możliwość wypożyczenia sprzętu na czas trwania imprezy. Organizatorzy przygotowali 30 par kijów do Nordic Walking, które zostaną wypożyczone za okazaniem dowodu osobistego.

Zapraszamy wszystkich miłośników Nordic Walking na plac przy Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie (os. Kopernika 7), 28 września o godzinie 930. Uczestników prosimy o przybycie w strojach sportowych z własnymi kijami do Nordic Walking.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu Pro Europa Viadrina oraz budżetu państwa.
„Pokonywać granice przez wspólne inwestowanie w przyszłość"/ „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft"

 

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola