Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Z okazji Regionalnego Święta Lasu w Sulęcinie spotkała się brać leśna

Data publikacji: 2013-05-27, Data modyfikacji: 2013-05-27
A A AWydrukDrukuj  
 

24 maja 2013 r. na Placu Czarnieckiego w Sulęcinie można było podziwiać stoiska promocyjne Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie oraz uzyskać wiele ciekawych informacji na temat walorów turystycznych i krajoznawczych regionu, a wszystko to z okazji Regionalnego Święta Lasu.

Nadleśnictwa z Sulęcina, Rzepina, Lubniewic, Bogdańca, Gryfic, Skwierzyny, Karwina i Międzychodu prezentowały na swych stoiskach liczne leśne atrybuty. Nadleśnictwa z Międzychodu, Karwina i Skwierzyny promowały również „Leśny Kompleks Promocyjny – Puszcza Notecka". Ponadto przygotowały wspaniałe stoisko prezentujące różne gatunki zwierząt i ptaków zamieszkujących lasy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. Stoisko promocyjne przygotowało również Technikum Leśne im. prof. Jana Miklaszewskiego w Starościnie. Na stoisku tym Technikum promowało między innymi leśny kompleks edukacyjno – rekreacyjno – sportowy w Starościnie. Podczas święta wystąpili również Sygnaliści Myśliwscy z Technikum Leśnego w Starościnie odgrywając dźwięki charakterystyczne dla polowań. Z myślą o najmłodszych zwiedzających na poszczególnych stoiskach organizowano ciekawe konkursy przyrodnicze i quizy oraz wiele gier edukacyjnych. Po udzieleniu poprawnej odpowiedzi dzieci otrzymywały nagrody w postaci ekologicznych kredek, zakreślaczy i ołówków z logami poszczególnych nadleśnictw. Były również malowanki, drewniane gwizdki, balony oraz pyszne cukierki. Na sulęcińskim rynku pojawiło się również wielu leśników spacerujących w galowych mundurach, którzy chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Reprezentantów poszczególnych nadleśnictw powitał Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch, który również przyglądał się prezentacjom na poszczególnych stoiskach.
W tym ważnym dla leśników dniu obchodzono nie tylko Regionalne Święto Lasu, ale również jubileusz 20-lecia istnienia Nadleśnictwa Sulęcin. Z tej uroczystej okazji w kościele parafialnym pw. Świętego Sebastiana w Wędrzynie została odprawiona msza święta w intencji wszystkich leśników. Po uroczystym nabożeństwie leśnicy i zaproszeni goście przemaszerowali do Klubu Wojskowego w Wędrzynie, gdzie odbyła się Akademia z okazji obchodów Regionalnego Święta Lasu oraz 20-lecia Nadleśnictwa Sulęcin. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru, po czym głos zabrał Witold Koss Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. Powitał on przybyłych gości i przedstawił pokrótce stan organizacyjny, zakres działania oraz osiągnięcia RDLP w Szczecinie, która nadzoruje działalność 35 podległych jej nadleśnictw i dwóch zakładów o zasięgu regionalnym, położonych na terenie województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Podczas akademii zasłużeni leśnicy zostali uhonorowani odznaczeniami resortowymi oraz najważniejszą honorową odznaką przyznawaną w leśnictwie, czyli Złotym Kordelasem Leśnika Polskiego. Po wręczeniu odznaczeń głos zabrał Witold Wasylków Nadleśniczy Nadleśnictwa Sulęcin, który zwięźle przedstawił rys historyczny Nadleśnictwa Sulęcin, które obejmuje swoim zasięgiem 20 tys. hektarów lasów. Nadleśniczy przedstawił krótką prezentację ukazującą wszystkie dziedziny, którymi zajmują się sulęcińscy leśniczowie oraz jak ewoluowało i zmieniało się na przestrzeni lat Nadleśnictwo Sulęcin. Po zakończeniu prezentacji przyszedł czas na życzenia i podziękowania oraz okolicznościowe przemówienia. Reprezentanci wielu instytucji na szczeblu krajowym, wojewódzkim i lokalnym składali na ręce Dyrektora RDLP oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Sulęcin podziękowania. W uroczystych obchodach uczestniczył również Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch, który podczas swego przemówienia dziękował za wspaniałą gospodarkę leśną prowadzoną przez Nadleśnictwo Sulęcin oraz podkreślał ogromną rolę, jaką odgrywa edukacja leśna prowadzona przez Nadleśnictwo w Szkółce Leśnej w Ostrowie. Okolicznościowe podziękowania za wkład w pielęgnację i utrzymanie terenów leśnych stanowiących nasze wspólne dobro Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch wręczył na ręce Witolda Kossa Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie oraz Witolda Wasylków Nadleśniczego Nadleśnictwa Sulęcin.
Na zakończenie uroczystej akademii głos zabrał Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, który serdecznie podziękował za udział w uroczystych obchodach przybyłym gościom oraz całej Braci Leśnej. Po części oficjalnej w sali widowiskowej Klubu Wojskowego w Wędrzynie uczestnicy obchodów obejrzeli program artystyczny w wykonaniu Zenona Laskowika.

Darz Bór

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola