Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wieści ze Szkoły w Wędrzynie

Data publikacji: 2013-12-10, Data modyfikacji: 2013-12-11
A A AWydrukDrukuj  
 

29 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie po raz kolejny skorzystali z dobrodziejstw Internetu, aby spotkać się z teatrem. Już po raz ósmy Szkoła Podstawowa w Wędrzynie uczestniczyła w Programie ,,Teatr TVP dla szkół". Dzieci z oddziału przedszkolnego obejrzały historię niesfornego misia (która wyszła spod pióra Jana Wilkowskiego), Tymoteusza Rymcimci. „Tymoteusz wśród ptaków" przedstawiony przez Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie był przedostatnim spektaklem w tym roku kalendarzowym.
B.Sz.

 

Lekcja historii - Bitwa pod Grunwaldem
W ramach współpracy nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej z nauczycielami przedmiotowymi, klasa III 27 listopada 2013 r. uczestniczyła w pierwszej lekcji historii prowadzonej przez nauczyciela historii, pana Mariusza Lubaczewskiego. Podczas tej listopadowej lekcji dzieci dowiedziały się o jednym z najważniejszych wydarzeń z historii Polski, a mianowicie o Bitwie pod Grunwaldem. Polacy odnieśli wtedy jedno z najważniejszych zwycięstw w naszych dziejach. Pan Mariusz bardzo ciekawie przedstawił dzieciom informacje o tym niezwykle ważnym wydarzeniu. Opowiedział im także o królu Władysławie Jagiełło oraz o herbach rodowych świadczących o przynależności do rodu rycerskiego. Na koniec uczniowie obejrzeli fragment filmu „Krzyżacy" a także reprodukcję obrazu Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem". Dzięki pokazowi multimedialnemu lekcja była interesująca, a dzieci opuściły gabinet historyczny zadowolone.
Uczniowie klasy III zgodnie z opracowanym Raportem OBUT 2012 i wskazaniami współpracy nauczycieli I etapu nauczania z edukacją w klasach IV- VI, będą jeszcze mieli możliwość uczestniczenia w innych tego typu zajęciach. Najbliższe spotkanie odbędzie się w grudniu, z nauczycielem języka polskiego, panią Katarzyną Borowiecką.

Ewa Cieluch

5 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia
25 listopada 2013 r., w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Choć trudno w to uwierzyć pierwszy miś maskotka – najlepszy przyjaciel dzieci powstał 111 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. Szkoła Podstawowa w Wędrzynie postanowiła uczcić kolejną rocznicę urodzin Pluszowego Misia organizując happening dla uczniów wszystkich klas. Dzieci przyniosły swoje misie, aby zaprezentować je podczas szkolnej imprezy. Oprócz wesołej zabawy w rytmie "misiowych" piosenek, konkursów oraz recytacji wierszy, dzieci zapoznały się z historią pluszowego misia, przypomniały sobie także losy Niedźwiedzia Wojtka, żołnierza w armii generała Andersa. I choć w dzisiejszych czasach panuje moda na ,,upiorne" zabawki, pluszak wcale nie stracił na atrakcyjności, co udowodnili nam nasi uczniowie.
B. Sz.

 

Muzyczne opowieści Peera Gynta.
18 listopada 2013 r. w sali widowiskowej Klubu Wojskowego w Wędrzynie odbyło się drugie z cyklu spotkanie „W krainie Pani Muzyki". Tym razem uczniowie mieli okazję wysłuchać suity „Peera Gynta" Edwarda Griega, skomponowanej do dramatu Henryka Ibsena o tym samym tytule. Treść czterech części suity opowiada o życiu Peer Gynta, prostego, naiwnego, a zarazem zuchwałego chłopaka, który na wskutek awanturniczego życia musi uchodzić ze swej rodzinnej norweskiej wioski, w swojej wędrówce trafiając do Maroka, a następnie do posiadłości baśniowego Króla Gór.
Opowieść tę uczniom Szkoły Podstawowej w Wędrzynie przybliżyli za pomocą muzyki Edwarda Grega muzycy filharmonii zielonogórskiej, którzy grali m.in. na fagocie, skrzypcach i fortepianie. Całość w bardzo ujmującym i frapującym stylu prowadził pan Marcin Urbański.
Organizacja tego typu spotkań jest niezwykle ważna dla młodych ludzi, ponieważ wzbogaca ich wrażliwość i poczucie piękna.
Kolejne, trzecie z cyklu spotkanie „W krainie muzyki" – już 11 grudnia 2013 r.
S.D.

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola