Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wieści z Przedszkola nr 1 w Sulęcinie – maj 2013

Data publikacji: 2013-06-05, Data modyfikacji: 2013-06-05
A A AWydrukDrukuj  
 

Ekolekcje w Przedszkolu

W dniu 8 maja 2013 roku sześciolatki z grupy „Żabek" i „Motylków" udały się wraz z paniami na wycieczkę do Zakładu Utylizacji Odpadów CZG – 12 w Długoszynie. Pani Katarzyna Wojciechowska oprowadziła nas po zakładzie, opowiadając przy tym bardzo ciekawie jak wygląda praca w Zakładzie, a także które odpady można ponownie przetworzyć. Przedszkolakom wcale nie spodobała się ta „góra śmieci" jaką zobaczyły i obiecały, że w przyszłości będą kupować produkty tylko w ekologicznych opakowaniach oraz, że będą „żyć z ekologią za pan brat". Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w segregacji śmieci, wrzucały je do odpowiednich pojemników i znały pojecie recyklingu. Pani Kasia pochwaliła je za ekologiczną wiedzę i za umiejętności. Dzieci obejrzały film pt.: „Czysto, ładnie i bez śmieci – rady Pana Śmietnika dla wszystkich dzieci". Na zakończenie pani Kasia rozdała wszystkim uczestnikom małe prezenty – drewniane długopisy, aby przypominały nam o tej wycieczce.
Bogusława Bieńko

„Olimpiada przedszkolaka – Wiemy i potrafimy – dobrze się w grupie bawimy"

W dniu 15 maja dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone do udziału w Olimpiadzie Przedszkolaka, zorganizowanej przez Szkołę Podstawową im Żołnierza Polskiego w Wędrzynie. Kiedy przekroczyliśmy mury szkoły serdecznie powitała nas pani dyrektor Edyta Jakóbczak wraz z młodzieżą. Pani Bogusia Grzegorek oprowadziła nas po pięknej szkole. Mogliśmy zobaczyć Izbę Pamięci, bibliotekę, salę gimnastyczną, zieloną klasę, a nawet spotkać naszych byłych absolwentów. Następnie drużyna z naszego przedszkola, w składzie: Ola, Michał i Klaudia, wzięła udział w prawdziwej olimpiadzie. Nasza drużyna bardzo dobrze dała sobie radę w zmaganiach ruchowych, ale także umysłowych, zaś przedszkolaki z naszego przedszkola nie miały równych sobie w kibicowaniu i zachęcaniu do walki. Zajęliśmy II miejsce i wróciliśmy do przedszkola z dużym pluszowym misiem, dyplomem oraz upominkami od naszych kolegów ze Szkoły Podstawowej z Wędrzyna. To była wspaniała olimpiada.
Małgorzata Michalska


Wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

17 maja 2013 r. dzieci z Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie. Strażacy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy oraz o realizowanych przez ich jednostkę zadaniach. Przedszkolaki na własne oczy przekonały się, jak szybko strażacy reagują na wezwanie.
Funkcjonariusz, który oprowadzał dzieci po terenie komendy, wyjaśnił jak powinno wyglądać prawidłowe zgłoszenie. Zadzwonił do dyspozytora i zgłosił, że w Sulęcinie zderzyły się dwa samochody i potrzebna jest natychmiastowa pomoc. Dzieci miały więc okazję przyjrzeć się, jak szybko strażacy gotowi są do akcji i oczywiście z jaką prędkością zjeżdżają po rurze i ubierają się w swoje kombinezony. Ta fikcyjna akcja była wspaniale przygotowanym przedstawieniem dla dzieci.
Przedszkolaki obejrzały samochody, gaśnice oraz sprzęt służący do ratowania ludzi poszkodowanych w wypadkach samochodowych. Ogromnym zainteresowaniem dzieci cieszyła się łódź ratunkowa oraz kombinezony do akcji na zamarzniętych wodach.
Każde dziecko mogło przez chwilę poczuć się strażakiem siedząc w kabinie wozu strażackiego. Nasi milusińscy mogli również z prawdziwym hełmem na głowie trzymać ciężki wąż strażacki, a nawet „sikać wodą". Zainteresowani podnośnikiem hydraulicznym mogli się nim przejechać w górę.
Na zakończenie funkcjonariusz PSP zapytał dzieci, co zrobią, gdy będą świadkiem wypadku, a przedszkolaki ku uciesze i dumie swych pań, zgodnym chórem wyrecytowały, że zadzwonią pod numer 998 lub 112. Ta wizyta z pewnością wzbogaciła wiedzę dzieci w wiadomości na temat ochrony przeciwpożarowej. Po wycieczce dzieci przyznały zgodnie, że ten zawód jest bardzo trudny, ale jednocześnie ciekawy i kto wie, może któryś z naszych podopiecznych zostanie strażakiem.
Jolanta Kuszyńska


Przedszkolaki na konkursie ekologicznym w Rzepinie

W dniu 17 maja reprezentacja dzieci z naszego przedszkola brała udział w konkursie ekologicznym ph. „Świat po którym stąpamy" zorganizowanym w Przedszkolu w Rzepinie. Drużyna w składzie: Laura Danisiewicz, Dominika Ziomek oraz Michał Petlik stanęła na wysokości zadania. Doskonale poradziła sobie z konkurencjami. Dzieci wiedziały jakie ptaki odlatują do ciepłych krajów, rozpoznały odgłosy zwierząt, widziały „co Kubuś zabierze na wycieczkę w góry". Znały również mieszkańców lasu, prawidłowo ułożyły puzzle i oczywiście wzorowo posegregowały śmieci. Dzieciom bardzo spodobały się konkurencje i atmosfera konkursu. Poziom wiedzy był bardzo wyrównany. Wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody. Po zakończeniu konkursu dzieci zostały zaproszone na pyszny poczęstunek, a panie w tym czasie mogły wymienić się doświadczeniami. Dziękujemy za zaproszenie. Było super !
Elżbieta Puzyniak
Przedszkolaki dołączyły do Akademii Zdrowego Przedszkolaka
W roku szkolnym 2012/2013 nasze przedszkolaki z grupy „Motylki" dołączyły do licznego już grona „Akademii Zdrowego Przedszkolaka". Koordynatorem akcji z ramienia przedszkola jest nauczycielka Jolanta Kuszyńska.
Głównym celem akcji jest kształtowanie wśród dzieci, rodziców i nauczycieli nawyków zdrowego odżywiania oraz dbania o bezpieczeństwo własne i innych.
Na stałe w naszym przedszkolu zagościły nawyki kształtujące u dzieci postawy prozdrowotne takie jak: picie wody, jedzenie jogurtów owocowych własnej produkcji, codzienny pobyt dzieci na świeżym powietrzu oraz ćwiczenia i zabawy ruchowe, które są obowiązkowym elementem każdego dnia. Nasze „Motylki" przystąpiły do organizowanego przez Akademię Zdrowego Przedszkolaka konkursu na „Wizualizację Mlecznej Krainy" i ku naszej uciesze zajęliśmy zaszczytne II miejsce.
Jolanta Kuszyńska


Wycieczka do gabinetu weterynaryjnego

Pod koniec maja grupa "Wiewiórki" pod przewodnictwem Marty Łaniec udała się na wycieczkę do „Lecznicy dla zwierząt" w Sulęcinie. W gabinecie weterynaryjnym pani doktor zaprezentowała nam następujące zwierzęta: świnkę morską, królika miniaturkę, rybki oraz psa rasy owczarek niemiecki. Mieliśmy możliwość przyglądać się z bliska: zębom świnki morskiej i przy tej okazji porozmawiać o niebezpieczeństwie jakie może płynąć ze świata zwierząt. Pani weterynarz zbadała również przyniesionego przez nas chomika. Stan jego zdrowia oceniła na bardzo dobry. Na zakończenie wizyty u pani Eli - dzieci w podziękowaniu wręczyły pani doktor rysunki przedstawiające różnorodne zwierzęta, te posiadane przez dzieci jak i wymarzone. Pani doktor rozdała dzieciom cukierki i tak w miłej atmosferze i z koszem pełnym doświadczeń powróciliśmy do przedszkola.
Marta Łaniec

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola