Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W POSZUKIWANIU CZASU, CZYLI INSCENIZACJA TEATRALNA PT. „MOMO”

Data publikacji: 2014-01-21, Data modyfikacji: 2014-01-21
A A AWydrukDrukuj  
 

W POSZUKIWANIU CZASU, CZYLI INSCENIZACJA TEATRALNA
PT. „MOMO" - białostocki teatr w interaktywnym przekazie dla szkół.

Szkoła Podstawowa w Wędrzynie bierze udział w ważnym przedsięwzięciu kulturalnym, jakim jest internetowy przekaz teatru TVP dla szkół w całej Polsce. Aby rozbudzić apetyty młodych ludzi i ich wychowywać, stwarzamy im okazję uczestniczenia w kodowanym przekazie teatralnym, czyli teatrze na żywo. Styczniowe spotkanie z Melpomeną to widowisko białostockiego teatru pt. „Momo".
Ekipa gorzowskiego oddziału TVP, która jest patronem tej akcji, odwiedziła Szkołę Podstawową w Wędrzynie przeprowadzając wywiad z dyrektorem, nauczycielami, rodzicami i oczywiście młodymi widzami.
„Momo" - opowieść dla każdego, dla dorosłych, dla dzieci i młodzieży, o uniwersalnym charakterze. Dlatego zaprosiliśmy do jej obejrzenia również rodziców. Przedstawienie dotyczy bowiem ważnego problemu – braku czasu. Zapracowani i zajęci bardzo swoimi sprawami rodzice poświęcają pociechom coraz mniej czasu. Mistrz Hora i jego pomocnik - żółw, Kasjopeja wspierają małą dziewczynkę, Momo, która podejmuje się karkołomnego czynu: walki z groźnymi pożeraczami czasu – Szarymi Panami. To oni kradną minuty, godziny z życia ludzi. I jak to w baśni, dzielna bohaterka i jej przyjaciele pokazują widzom, że źródłem czasu jest rytmiczne bicie ludzkiego serca, zwyciężając w ten sposób zło.
Grany na żywo spektakl, po raz kolejny stworzył możliwość, by nasze dzieci poczuły się autentycznymi i aktywnymi odbiorcami teatralnych wydarzeń. A później można będzie opisać swoje wrażenia na lekcji lub z mamą, tatą wybrać się na spacer do zimowego lasu, zagrać w warcaby, poczytać książkę... i po prostu rozmawiać.

Katarzyna Borowiecka

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola