Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Uwaga właściciele azbestu w Gminie Sulęcin!

Data publikacji: 2013-12-20, Data modyfikacji: 2013-12-21
A A AWydrukDrukuj  
 

W związku z ubieganiem się przez Urząd Miejski w Sulęcinie o środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na usuwanie wyrobów zawierających azbest, niezbędne jest oszacowanie wielkości kwoty dofinansowania dla Gminy Sulęcin na rok 2014.
W związku z powyższym osoby, które planują usunąć w roku 2014 materiały zawierające azbest - na terenie Gminy Sulęcin, proszone są o złożenie wniosku o demontaż, transport i utylizację wyrobów zawierających azbest ze swoich nieruchomości na terenie Gminy Sulęcin. Wpisanie na listę osób, które będą ubiegały się o dofinansowanie na usuwanie wyrobów zawierających azbest w 2014 roku, pozwoli na zabezpieczenie środków na to zadanie.
W przypadku otrzymania dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze, Gmina Sulęcin pokryje do 100% kosztów demontażu, transportu oraz unieszkodliwienia odpadów zawierających azbest.
Koszt zakupu i montażu nowych pokryć dachowych oraz elementów elewacji pokrywają właściciele nieruchomości we własnym zakresie.
Warunkiem uzyskania takiego dofinansowania będzie spełnianie kryteriów, które zostaną określone przez Radę Gminy Sulęcin, tj. wpisania danej nieruchomości do Gminnej Ewidencji Nieruchomości na terenie której znajduje się azbest, a także złożenie w/w wniosku. Z dofinansowania mogą skorzystać osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe oraz Jednostki Samorządu Terytorialnego.
Jeżeli kwota dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze będzie mniejsza niż wnioskowana, wówczas decydować będzie kolejność składania wniosków.
Osoby zainteresowane dofinansowaniem w 2014 roku zadań związanych z usuwaniem azbestu proszone są o złożenie wniosku w Urzędzie Miejskim w Sulęcinie, pok. nr 35, tel. 95 755 36 01, do dnia 20 stycznia 2014 r. (wnioski do pobrania w Urzędzie Miejskim w Sulęcinie, u sołtysów oraz na stronie www.sulecin.pl)

Burmistrz Sulęcina
           /-/
Michał Deptuch

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola