Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szkoła otwarta na przyjaźnie

Data publikacji: 2013-11-22, Data modyfikacji: 2013-11-22
A A AWydrukDrukuj  
 

We wrześniu, grupa uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie gościła w Beeskow, u swoich Przyjaciół zza Odry.
Nauczycielka z naszej szkoły poprowadziła tam ciekawe zajęcia, ucząc niemieckie dzieci polskich pląsów i piosenek, a nasi uczniowie zaprezentowali kolegom z Niemiec program artystyczny w ich rodzimym języku. Pomiędzy uczniami nawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie. A już w listopadzie, w ramach rewizyty, przyjęliśmy u siebie 14-osobową delegację z Grundchule nr 1 z Beeskow, pełniąc rolę gospodarza spotkania.
W czasie wizyty dzieci ćwiczyły znajomość i sprawniejsze posługiwanie się językiem sąsiada, a przede wszystkim wywiązały się z głównego zadania - sfotografowały Sulęcin w jesiennym krajobrazie. Zdjęcia uczniów posłużą do wykonania wystawy.
Głównym celem naszych projektów jest promowanie piękna miast partnerskich, poznanie kultury i geografii krajów, kształtowanie umiejętności posługiwania się językiem sąsiada.
Od wielu lat współpraca polsko-niemiecka pomiędzy partnerskimi szkołami jest utrzymywana w przyjaznej atmosferze. Szkoła realizuje projekty w ramach PNWM Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pro Europa Viadrina, angażując strony do owocnych działań i lepszego poznawania siebie.

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola