Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie z Jerzym Zysnarskim odbyło się w Domu Joannitów

Data publikacji: 2013-09-16, Data modyfikacji: 2013-09-22
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniu 11.09.2013 r. w Centrum Współpracy Polsko-Niemieckiej w ramach formuły „Spotkania z ciekawymi ludźmi" gościł p. Jerzy Zysnarski z Gorzowa Wlkp.

Pan Jerzy urodził się 29.05.1951 r. w Gorzowie. Studiował w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Poznaniu. Przez wiele lat realizował się jako dziennikarz. Od 1971 r. pracował w redakcji dziennika „Gazeta Lubuska", a następnie w tygodniku „Ziemia Gorzowska", początkowo jako sekretarz redakcji, a od roku 1991 już jako redaktor naczelny. Od 1980 r. co tydzień na łamach „Ziemi Gorzowskiej" ukazywał się jego „Diariusz Gorzowski" podpisany pseudonimem „Gambrinus". Specjalizuje się w historii Gorzowa oraz regionu. Napisał wiele artykułów dotyczących przeszłości Gorzowa, z których część weszła potem do jego wydawnictw książkowych.
Jest autorem (przy współpracy Zbigniewa Millera) „Słownika gorzowskiego", ukazującego się w Ziemi Gorzowskiej od połowy lat 80-tych. Pełni funkcję prezesa Towarzystwa Przyjaciół Archiwum i Pamiątek Przeszłości. Wydał takie pozycje książkowe jak: „Madonna z Rokitna", „Słownik gorzowski", „Czarownice z Kobylej Góry", „Kłodawa. Dzieje pewnej wsi", a także monumentalną „Encyklopedię Gorzowa". W chwili obecnej jest dziennikarzem niezależnym.
Zgromadzona w kameralnej sali konferencyjnej publiczność miała okazję zapoznać się z wieloma interesującymi wydarzeniami z życia - nie tylko zawodowego - naszego gościa. Swobodny i komunikatywny styl wypowiedzi wsparty ponadto barwnymi anegdotami spowodował, iż przybyli na spotkanie mieszkańcy naszego miasta bardzo aktywnie włączyli się w jego przebieg. Pan Zysnarski zaprezentował prawie wszystkie swoje dotychczasowe wydawnictwa omawiając przy tej okazji historię ich powstania. Obiecał też, iż niebawem pojawi się kolejne wydanie „Encyklopedii Gorzowa" w wersji poprawionej i rozszerzonej.
W spotkaniu, które prowadził kierownik Domu Joannitów Jacek Cieluch udział wzięło 35 mieszkańców Sulęcina, w tym jako goście honorowi burmistrz Michał Deptuch, jego zastępca Zbigniew Gruca oraz przewodniczący Rady Miejskiej Leon Szczepański.

tekst: Jacek Cieluch
zdjęcia: Wiesław Wilczak

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola