Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie z dziennikarką Agatą Sendecką

Data publikacji: 2013-05-17, Data modyfikacji: 2013-05-17
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniu 16 maja 2013 r. w czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Sulęcinie odbyło się spotkanie z Agatą Sendecką – dziennikarką i prezenterką Telewizji Polskiej S.A. Oddział w Gorzowie Wlkp.

Kolejne spotkanie z cyklu promującego młodych, zdolnych i utalentowanych ludzi pochodzących z Sulęcina zorganizowała pani Arletta Plamowska – Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Sulęcinie. Podczas spotkania pani Agata pokrótce przedstawiła swój życiorys. Po zakończeniu nauki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie rozpoczęła studia na kierunku filologii polskiej z specjalnością dziennikarstwo na Uniwersytecie Zielonogórskim. W trakcie studiów rozpoczęła pracę w telewizji zielonogórskiej „Kablówka", z którą współpracowała przez rok. Następnie podjęła współpracę z zielonogórską redakcją TVP3. Od siedmiu lat procuje jako dziennikarka TVP Gorzów Wielkopolski. Obecnie możemy często oglądać panią Agatę, jako prowadzącą wieczorne wydanie Informacji Lubuskich na antenie TVP Gorzów Wlkp. Ponadto jest ona wydawcą poniedziałkowego programu „Telepopołudnie".
Podczas spotkania z panią Agatą padły ciekawe pytania: co to znaczy być wydawcą?, skąd dziennikarze czerpią tematy?, czy ma pani zainteresowania w konkretnej dziedzinie?. Na wszystkie pytania pani Agata udzielała wyczerpujących odpowiedzi. Ponadto zachęcała młodych ludzi biorących udział w spotkaniu do jak najwcześniejszego ukierunkowania się i podjęcia decyzji co chcieliby robić w przyszłości, gdzie pracować lub studiować.
W spotkaniu uczestniczyła przede wszystkim młodzież odpowiedzialna za przygotowywanie gazetek szkolnych wraz z nauczycielami oraz członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na spotkaniu obecny był również Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch, który życzył rodowitej sulęciniance wielu sukcesów i dalszego rozwoju w pracy zawodowej wręczając na pamiątkę spotkania pakiet materiałów promocyjnych gminy Sulęcin.

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola