Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Spotkanie byłych i obecnych mieszkańców Ziemi Sulęcińskiej oraz jej przyjaciół

Data publikacji: 2013-12-05, Data modyfikacji: 2013-12-05
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniach 3-5.05.2013 r. Gmina Sulęcin realizowała projekt pt. „Spotkanie byłych i obecnych mieszkańców Ziemi Sulęcińskiej oraz jej przyjaciół". W ramach projektu naszą gminę odwiedzili byli mieszkańcy Ziemi Sulęcińskiej oraz mieszkańcy naszych miast partnerskich, którzy wspólnie z obecnymi mieszkańcami, którzy wcielili się w rolę przewodników, zwiedzili Sulęcin, Ostrów, Wędrzyn i Lubniewice oraz wzięli udział w wykładach zorganizowanych w Centrum Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz w spotkaniu wspominkowym, podczas którego udało się zebrać sporą ilość materiałów archiwalnych, które zostały następnie wykorzystane podczas powstawania publikacji pt. „Dwie historie", także wydanej w ramach projektu.

Projekt współfinansowany  ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu Pro Europa Viadrina oraz z budżetu państwa

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość"
„Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft"

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
sulęciński

Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola