Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie autorskie z Błażejem Kaczmarkiem

Data publikacji: 2014-01-31, Data modyfikacji: 2014-01-31
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniu 24 stycznia 2014 r. w salach wystawowych Domu Joannitów odbyły się dwa spotkania autorskie z panem Błażejem Kaczmarkiem ze Słońska, zorganizowane w oparciu o polsko-niemiecką wystawę pt. „Przyroda i architektura Gminy Słońsk" z XXI Międzynarodowego Pleneru Artystycznego. Udział w nich wzięli uczniowie klasy I „b" i I „e" Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie wraz z opiekunem panią Jolantą Kaczmarek. Międzynarodowe Plenery Artystyczne organizowane są corocznie w Słońsku przy wsparciu finansowym Urzędu Gminy Słońsk, a biorą w nich udział artyści z Niemiec, Francji, Anglii, Belgii, Holandii, Japonii i Wielkiej Brytanii. Plenery te mają różnorodny charakter. Biorą w nich udział nie tylko malarze, ale również graficy, rzeźbiarze oraz ekipy filmowe. W 2001 r. w projekcie plenerowym uczestniczyło około 80 gości reprezentujących różne dziedziny sztuki. Najstarszy artysta biorący udział w przedsięwzięciu miał 84 lata, najmłodszy zaś 8 lat. Pan Błażej Kaczmarek jest wszechstronnie uzdolnionym człowiekiem. Od ponad 30 lat zajmuje się rzeźbą w kamieniu, ceramiką oraz grafiką. Próbuje swoich sił również w rzeźbieniu drewna. Najbardziej odpowiada mu malarstwo sztalugowe olejne. Młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu, zasypując gościa licznymi pytaniami dotyczącymi malarstwa, technik powstawania obrazów oraz jego osobistych zainteresowań. Pan Błażej przedstawił młodzieży malarzy, których obrazy znajdują się w naszej galerii, tłumacząc jakiego warsztatu używali artyści. Na wystawie w Domu Joannitów znalazły się obrazy malowane suchą kredą, suchą pastelą, farbami olejnymi, akrylowymi, czy też rysunki tuszem i węglem. Na zakończenie spotkania nasz gość otrzymał pamiątkowy prezent.

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola