Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

“SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI”

Data publikacji: 2014-02-27, Data modyfikacji: 2014-02-27
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniu 18 lutego 2014 r. Dom Joannitów w ramach formuły "Spotkania z ciekawymi ludźmi" odwiedził pan Bolesław Karaś, który jest Prezesem Związku Inwalidów Wojennych Rzeczpospolitej Polskiej w Sulęcinie. Pan Bolesław pochodzi z niedużej wsi Oseredek Nowy należącej wówczas do gminy Werba w pow. Włodzimierz Wołyński. Jego rodzice wraz z sześciorgiem rodzeństwa mieszkali w drewnianym domu, który składał się z dużej izby, kuchni i zaplecza kuchennego. Oprócz tego posiadali jeszcze chlew, stodołę i studnię. Od najmłodszych lat był uczony pracy. Zbierał kłosy na polu oraz wypasał krowy. Mieszkańcy wsi wytwarzali własne wyroby, jego rodzice także. Podczas spotkania wspominał czasy okupacji niemieckiej i radzieckiej. Podczas okupacji niemieckiej w marcu 1944 r. rodzinę wysłano do przymusowych prac w Niemczech. Przebywali tam do końca kwietnia 1945 r. Po zakończeniu wojny osiedlili się w obecnym woj. lubuskim w Torzymiu. Tam Pan Karaś ukończył Szkołę Podstawową, natomiast Technikum Mechaniczne w Świebodzinie. Później przeprowadzili się do Małuszowa, gdzie do dziś mieszka jego rodzina. W latach 1956-1992 pracował w Zakładach Mechanicznych w Sulęcinie, gdzie należał do Związków Zawodowych. Od 1962 r. jest mieszkańcem Sulęcina, interesuje się sportem, ogródkami działkowymi, gra w brydża, łowi ryby. Od 56 lat tworzy szczęliwy i udany związek. W 1,5 godzinnym spotkaniu z Panem Karasiem uczestniczyło 45 mieszkańców naszego miasta, w tym rodzina prelegenta oraz Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch wraz ze swoim zastępcą Zbigniewem Grucą.

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola