Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Senioralia 2013 w Szkole Podstawowej w Wędrzynie

Data publikacji: 2013-10-15, Data modyfikacji: 2013-11-10
A A AWydrukDrukuj  
 

Dzień Seniora obchodzony jest w kilku wariantach na poziomie globalnym i lokalnym.

1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora, 20 października jako Europejski Dzień Seniora. Wszystkie daty mają jeden wspólny cel: kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować rozmaite działania, mające na celu zapewnienie im godnego, ciekawego życia.

Także uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie pamiętali o tym niezwykle ważnym święcie. Najmłodsi, uczniowie klas II-III, z piosenką i życzliwym słowem sercem pisanym, odwiedzili seniorów w DPS w Tursku, sprawiając tą swoją wizytą wiele radości przebywającym tam pensjonariuszom.

Cennym pomysłem było zaproszenie w mury naszej szkoły osób starszych, mieszkańców Wędrzyna, zaprzyjaźnionych z naszymi uczniami. To właśnie piątoklasiści i ich młodsi koledzy z klasy czwartej, zaprosili starsze, często samotne panie i panów do wspólnej zabawy i świętowania.

Dyrektor szkoły, p. Edyta Jakóbczak ciepło i serdecznie przywitała gości, którym towarzyszyli uczniowie. To oni śpiewali, recytowali i tańczyli dla zaproszonych pań i panów. Przy herbatce i ciasteczkach, słuchając spokojnych melodii, dwa pokolenia rywalizowały ze sobą w szachy, chińczyka, warcaby, dobierano trudne słówka w scrabble, grano w bierki.

Nie zabrakło też serdecznych życzeń, podziękowań, a na koniec gromkiego „Sto lat". Były laurki, które specjalnie na te okazję wykonały dzieci i wspólna fotografia pamiątkowa.

Szczery uśmiech, ciepłe słowa i CZAS WSPÓLNIE spędzony- nie ma nic cenniejszego dla każdego z nas. Dziękujemy!!!

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola