Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Relacja ze spotkania z Pawłem Biskupem w ramach Spotkań z ciekawymi ludźmi

Data publikacji: 2014-01-23, Data modyfikacji: 2014-01-23
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniu 15 stycznia 2014 r. Centrum Współpracy Polsko-Niemieckiej w ramach formuły „Spotkania z ciekawymi ludźmi" odwiedził pan Paweł Biskup, miłośnik przyrody i regionalista z Łagowa Lubuskiego. Nasz gość jest nauczycielem w Szkole Podstawowej w Sieniawie i członkiem zespołu redakcyjnego kwartalnika lokalnego „Klimaty Łagowskie", w którym regularnie ukazują się także informacje o działalności Domu Joannitów w Sulęcinie. Jako rodowity łagowianin i lokalny patriota bardzo ceni sobie urokliwe zakątki swojej „małej ojczyzny", starając się je jeszcze lepiej poznać za pomocą turystyki pieszej i rowerowej, jak również biegów długodystansowych. Oprócz opowieści o własnych losach życiowych, pan Paweł wystąpił w roli ambasadora Ziemi Łagowskiej obszernie i co najważniejsze merytorycznie przedstawiając jej walory przyrodniczo – krajobrazowe. Szczególne zainteresowanie zgromadzonej licznie w sali konferencyjnej publiczności wzbudziła prezentacja dotycząca jezior Ciecz (inaczej Trześniowskie) i Łagowskiego należących do najczystszych i najgłębszych w regionie. Równie ciekawie prelegent omówił jeziora położone na terenie Poligonu Wędrzyn, takie jak: Rakowe, Sandacznik, Ostrowicko (inaczej Jezioro z Wyspą), czy Męcko. Bogaty materiał faktograficzny poparty został wspaniałymi zdjęciami z lotu ptaka, a dokładniej mówiąc wykonanymi w trakcie szybowania lotnią. W spotkaniu uczestniczyło około 50 mieszkańców naszego miasta, w tym m.in. Przewodniczący Rady Miejskiej Leon Szczepański, a także sulęciński Radny Zbigniew Szczepański.

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola