Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

„RAZ DO ROKU WIELKIE GRANIE, WIELKIE GRANIE W POMAGANIE…”

Data publikacji: 2014-01-20, Data modyfikacji: 2014-01-20
A A AWydrukDrukuj  
 

XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył swój tegoroczny koncert!

„Na ratunek"- w tym roku Największa Orkiestra Świata zagrała dla dzieci poszkodowanych w wypadkach i dla naszych seniorów. Spośród 120 tysięcy wolontariuszy, którzy od godziny 8.45 rozpoczęli kwestę w całej Polsce, na ulicach Wędrzyna pojawiło się ich czworo –to uczennice z naszej szkoły (A. Kubiszyn, A. Kurz, P. Kaszuba i R. Strzelecka). Wspólnie z paniami: A. Chirkowską, K. Borowiecką i A. Gajewską, a nawet ze wspaniałą babcią Amelki Kurz, sprawiły iż otworzyły się serca i portfele mieszkańców osiedla, a puszki szybko zapełniały się pieniędzmi. Czerwone serduszka miał każdy, kto tego ranka wyszedł z domu.

Jak duże są pokłady dobra w ludziach?

A ponieważ Wędrzyn przyłączył się do szlachetnej akcji pomagania, stąd zgodnie już z tradycją, po południu, w Klubie 17. WBZ, odbył się wspaniały koncert. Licytacja darów na rzecz Orkiestry przeplatana była występami artystycznymi uczniów naszej szkoły, przedszkola w Wędrzynie oraz zespołu „Miniaturki". Inscenizacja „Opowieści wigilijnej" uczniów klasy VI rozpoczęła koncert, a później przepiękne piosenki i żywiołowe tańce małych artystów sprawiły, że wszyscy uczestnicy imprezy doskonale się bawili i chętnie sięgali do kieszeni. Jako pierwszy wylicytowano pyszny, domowy tort - z logo orkiestry, który ufundowali rodzice piątoklasistów! Szkoła w Wędrzynie pozyskała wielu sponsorów i zebrała dużo rozmaitych darów, gadżetów, upominków- w sumie zebraliśmy:

5.094,61 zł, i 2 euro!!!

To rekordowa kwota, po raz pierwszy w historii Wędrzyna zebraliśmy tak dużą sumę pieniędzy!!!

Ogromnie dziękujemy wszystkim sponsorom, uczniom, rodzicom i nauczycielom szkoły i przedszkola, pracownikom Klubu, którzy przyczynili się do pobicia tego rekordu. Jednak najważniejsze w tym pomaganiu było to, że nasze dzieci zobaczyły, że Największa Orkiestra Świata gra prawdziwym głosem, głosem naszych serc!

K. Borowiecka
A. Chirkowska

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola