Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pierwszy tydzień zimowiska za nami

Data publikacji: 2014-02-11, Data modyfikacji: 2014-02-11
A A AWydrukDrukuj  
 

Bezpieczne i zdrowe Ferie Zimowe w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie zorganizowane są w dniach 03.02-14.02.2014 r., pod kierownictwem pani dyrektor Edyty Jakóbczak. W tym roku zorganizowaliśmy wypoczynek pod hasłem przewodnim Ministerstwa Oświaty „Rok szkoły w ruchu". Atrakcyjność podczas zimowiska zawdzięczamy organizatorom: Burmistrzowi Sulęcina Michałowi Deptuchowi, Dyrekcji Szkoły, Radzie Rodziców oraz wielu sponsorom: Firma „Instalko" Roman Strzelczyk, OPS Sulęcin, „Zakład Przetwórstwa Mięsnego" Krzysztof Sobieraj, „Cukiernia Monika" Elżbieta i Zbigniew Florczak, Firma „Evora" Adam Siwiński.
Dziękujemy wszystkim za uatrakcyjnienie wypoczynku zimowego!!!
Dzień 1 - 03.02.2014 – W krainie Indian. Dzień rozpoczął się wspólną rozgrzewką na nowym boisku sportowym. Po zapoznaniu się przez uczniów z regulaminem zimowiska i programem dnia, wszyscy uczniowie rozpoczęli prace nad budową indiańskiej wioski na sali gimnastycznej, powstały wigwamy, namioty z kolorowych klocków pianowych. Kiedy już wigwam stanął, każda grupa zajęła się wykonaniem pióropusza i indiańskich ozdób z kolorowych koralików. Indiański dzień zakończył się prezentacją wykonanych dzieł i okrzykiem wymyślonym przez każdą z grup oraz smacznym pączkiem z Cukierni Monika.
Dzień 2 - 04.02.2014 - Kraina lodów. Wyprawa Nordic Walking. Wczesnym rankiem, 2 grupy młodsze, 51 uczniów wyruszyły do Gorzowa Wlkp. aby w technologii 3D obejrzeć film „Kraina lodów". Efekty specjalne były niesamowite-wszyscy łapali spadające śniegowe gwiazdki i chowali się za kolegą kiedy nagle rozpryskiwał się lód. Posiłek zjedliśmy w Mc Donald's. Grupa starsza wyruszyła z kijami do Sulęcina trasą Nordic Walking. Ten trening pokazał, że kondycję mamy wspaniałą. W nagrodę czekała specjalność zakładu: Pizzeria Torino: 50 cm pizza. Po takim posiłku powrót do szkoły był jeszcze prostszy.
Dzień 3 - 05.02.2014 - Szkółka leśna w Ostrowiu. Spacer ścieżką edukacyjną w Wędrzynie. Dla zwolenników spędzania wolnego czasu przez wypoczynek na świeżym powietrzu przygotowaliśmy zajęcia w Szkółce leśnej w Ostrowiu. Tam pod kierunkiem leśniczego uczniowie zapoznali się z historią obiektu, poznali zwyczaje zwierząt i ptaków, zwiedzili także obiekt i poznali dwa przemiłe dziki Balbinę i Bąbla. Grupy młodsze też przebyły kilka kilometrów pieszo. Był to miły spacer w promieniach słońca ścieżką edukacyjną wokół jeziora w Wędrzynie. Wszyscy uczestnicy zimowiska z apetytem zjedli kiełbaski prosto z ogniska zasponsorowane przez Zakład Przetwórstwa Mięsnego z Krzeszyc.
Dzień 4 - 06.02.2014 - Basen Kasztelanka w Międzyrzeczu. Zimowa Olimpiada w Wędrzynie. W czwartym dniu, starsi uczestnicy zimowiska wyruszyli autokarem do Międzyrzecza na poszukiwanie basenowych atrakcji w „Kasztelance". Tutaj, pod opieką wykwalifikowanych ratowników i instruktorów mogli się wykazać pływackimi umiejętnościami oraz pomysłami i wyobraźnią na wodne gry i zabawy. Każdy uczestnik wzmocnił się jogurtem owocowym. Młodsi uczniowie wzięli udział w Zimowych Igrzyskach Szkolnych na wzór Olimpiady w Soczi. Dodatkowo każdy bawił się wspaniale w nowej sali zabaw, w której nie zabrakło atrakcyjnych gier, klocków oraz przyrządów do rozwijania sprawności fizycznej. A w przerwie przepyszne drożdżówki z kruszonką.

Dzień 5 – 17.02.2014 - Warsztaty językowe. „Czekoladowe fondue". Naszyjniki z owoców i ziaren - prezent dla ptaków. Dziś każdy z uczestników mógł pod kierunkiem opiekuna zgłębiać świat komputerowych zagadek i gier oraz poznać programy ułatwiające uczniom pracę i naukę, szczególnie nazwy owoców w różnych językach świata. Druga część dnia upłynęła „słodko". Uczniowie poznali zasady nowej gry i oczywiście zagrali w nią. „Czekoladowe fondue" polegało na wyrzuceniu kostką do gry odpowiedniej liczby oczek, odszukaniu talerzyka z tą cyfrą, nabiciu na patyk od szaszłyka owoca z talerzyka, zanurzeniu go w płynnej czekoladzie i zjedzeniu. Smaczna i zdrowa gra jednym już znana innym bardzo przypadła do gustu.
Na podsumowanie pierwszego tygodnia każdy z naszych 80 podopiecznych otrzymał dyplom oraz drobny upominek.

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola