Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Odbył się konkurs z okazji Tłustego Czwartku

Data publikacji: 2014-03-04, Data modyfikacji: 2014-03-04
A A AWydrukDrukuj  
 

Tłusty Czwartek jest świętem ruchomym. W 2014 roku przypadł na dzień 27 lutego. Jest to dzień, który zapowiada ostatni tydzień karnawału. Od kilku lat z okazji tego słodkiego święta Sulęciński Ośrodek Kultury organizuje na Placu Czarnieckiego „Konkurs w jedzeniu pączków na czas". Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta. Z uwagi na różny wiek i płeć zawodników, uczestników konkursu podzielono na trzy kategorie: dzieci, kobiety i mężczyźni. Imprezę honorowym patronatem objął Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch. W pierwszej kategorii konkursu udział wzięło około 60 dzieci w różnym wieku. Każdy z młodych uczestników konkursu musiał w jak najkrótszym czasie zjeść jednego pączka. Dzieci za udział w konkursie otrzymały słodkie upominki w postaci czekolady. Kolejne kategorie konkursu zarezerwowane była dla osób dorosłych i również cieszyły się dużym zainteresowaniem. W zmaganiach uczestniczyło 10 kobiet i 10 mężczyzn. Zawodników podzielono na cztery grupy po 5 osób. Każdy z zawodników musiał zjeść trzy pączki w jak najkrótszym czasie. Wszystkich uczestników konkursu gorąco dopingował Zastępca Burmistrza Sulęcina Zbigniew Gruca, który w imieniu Burmistrza wręczył zwycięzcom nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia w postaci słodkich upominków.
Wyniki:
Kobiety I grupa:
I miejsce – Sandra Gruntowska
II miejsce - Magdalena Trzeciak
III miejsce – Krystyna Kaczmarzyk
Kobiety II grupa:
I miejsce – Monika Dąbrowska
II miejsce – Dorota Nowak
III miejsce - Małgorzata Dębińska
Mężczyźni I grupa:
I miejsce – Zbigniew Szafraj
I miejsce – Sebastian Marciniak
II miejsce – Mariusz Duda
III miejsce – Edwin Zieliński
Mężczyźni II grupa:
I miejsce – Krzysztof Bucki
II miejsce – Eugeniusz Siódemski
III miejsce - Paweł Hormański

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   




  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola