Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Obchodziliśmy 74. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Data publikacji: 2013-09-03, Data modyfikacji: 2013-09-03
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniu 1 września 2013 roku w Polsce obchodzono 74. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W tym dniu w Sulęcinie oddano hołd wszystkim tym, którzy nie dbając o swoje bezpieczeństwo, poświęcili życie, walcząc w obronie kraju oraz wszystkim prześladowanym w imię ideologii nazistowskiej.

Obchody upamiętniające wybuch II wojny światowej rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele p.w. św. Mikołaja w Sulęcinie. Po zakończeniu Mszy przedstawiciele instytucji, organizacji oraz placówek oświatowych przemaszerowali pod płytę pamiątkową w Parku Bankowym. Uczestnicy obchodów wysłuchali Hymnu Polski oraz specjalnie na tę okoliczność przygotowanego referatu okolicznościowego. Na zakończenie obchodów 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej wiązanki oraz znicze przy płycie pamiątkowej złożyli: Poseł na Sejm RP Bożena Sławiak, Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch wraz z Zastępcą Zbigniewem Grucą, delegacja Związku Inwalidów Wojennych RP Oddział w Sulęcinie, delegacja Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Sulęcinie, delegacja Związku Sybiraków Oddział w Sulęcinie, reprezentanci Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie, reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie, delegacja ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lubuskim, delegacja z Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Sulęcinie, delegacja z Przedszkola nr 2 w Sulęcinie, reprezentanci Stowarzyszenia Kresowego „Polonia" w Sulęcinie, reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie, delegacja z Przedszkola nr 1 w Sulęcinie oraz przedstawiciele związków zawodowych.

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola