Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Możliwość wsparcia osób niepełnosprawnych – szkolenie PO KL

Data publikacji: 2013-05-10, Data modyfikacji: 2013-05-10
A A AWydrukDrukuj  
 

Lokalny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich w Słubicach oraz Departament Europejskiego Funduszu Społecznego w Zielonej Górze serdecznie zapraszają na szkolenie dotyczące możliwości wsparcia osób niepełnosprawnych w ramach poszczególnych działań Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL).

Inicjatywa skierowana jest do wszystkich podmiotów, które chciałyby skorzystać z pomocy finansowej na działalność dotyczącą wspomagania osób niepełnosprawnych m.in. w takich dziedzinach jak:

• poradnictwo psychologiczne i psychospołeczne, prowadzące do integracji społecznej i zawodowej,
• kursy i szkolenia umożliwiające nabycie, podniesienie lub zmianę kwalifikacji i kompetencji zawodowych
• poradnictwo zawodowe,
• pośrednictwo pracy,
• zatrudnienie wspomagane obejmujące wsparciem osoby niepełnosprawne przez trenera pracy/asystenta zawodowego u pracodawcy,
• staże i praktyki zawodowe,
• subsydiowane zatrudnienie,
• usługi społeczne przezwyciężające indywidualne bariery w integracji społecznej i powrocie na rynek pracy, w tym usługi asystenta osobistego.
• działania o charakterze środowiskowym, w tym w szczególności działania edukacyjne i integracyjne, mające na celu adaptację pracownika w środowisku pracy.
W zależności od konkursu ostatecznymi odbiorcami mogą być osoby niepracujące, osoby wykluczone społecznie - niepracujące i pracujące, osoby niepełnosprawne - niepracujące i pracujące oraz ich otoczenie.
Szkolenie przeprowadzi ekspert z Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego w Zielonej Górze Pani Honorata Ruban, która szczegółowo omówi procedurę ubiegania się o środki finansowe, w tym np. zasady tworzenia projektów, specyfikację działań, zasady aplikowania, najczęściej popełniane błędy itp. Zaprezentowane zostaną również przykłady dobrych praktyk.
Szkolenie jest bezpłatne, zapewniamy materiały szkoleniowe i catering. Miejsce spotkania: Urząd Miejski w Słubicach, ul. Akademicka 1, sala konferencyjna I piętro, 20 maja 2013 r. w godz. od 9:00 do 16:00
 Udział można zgłaszać pod numerem telefonu 68 45 65 251 lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W mailu należy podać imię, nazwisko, nazwę szkolenia oraz miejsce, a także numer kontaktowy. W każdym ze szkoleń uczestniczyć będzie mogło maksymalnie 20 osób dlatego przy rekrutacji liczyć będzie się kolejność zgłoszeń.
Wszelkich informacji udziela Lokalny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich w Słubicach pod nr tel. 95 733 2021 lub mailowo Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Serdecznie zapraszamy.

Program_szkolenia.pdf

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola