Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

KONKURS PRZYRODNICZY W DOMU JOANNITÓW

Data publikacji: 2014-01-20, Data modyfikacji: 2014-01-21
A A AWydrukDrukuj  
 

15 stycznia 2014 r. w Centrum Współpracy Polsko-Niemieckiej odbyła się XIII edycja konkursu przyrodniczego pn. „Poznajemy parki krajobrazowe Polski" z udziałem reprezentacji szkół gimnazjalnych z Łagowa, Torzymia i Sulęcina. Został on zorganizowany we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego reprezentowanym przez p. Roberta Rektora z Pszczewa. Gimnazja uczestniczyły w trzecim etapie konkursu tzw. parkowym, w którym rywalizacja odbyła się pomiędzy szkołami reprezentującymi gminy w obrębie danego parku krajobrazowego. Konkurs rozpoczął się o godzinie 10:00 i trwał dwie godziny. Młodzież otrzymała do rozwiązania testy składające się z 25 zadań, które dotyczyły głównie przyrody, biologii i geografii. Po zakończeniu testu pisemnego nastąpiła przerwa, podczas której do pracy przystąpiła komisja konkursowa w składzie: Jacek Cieluch - przewodniczący oraz Maria Szpilewska i Robert Rektor – członkowie. W tym czasie uczniowie mieli możliwość skorzystania z cateringu oraz obejrzenia wystaw stałych i czasowej znajdujących się w Domu Joannitów.
Młodzież obejrzała także prezentację przyrodniczą dotyczącą walorów Pszczewskiego Parku Krajobrazowego. Po zakończeniu pracy komisji konkursowej zostały ogłoszone wyniki. Przedstawiały się one następująco:
1 miejsce – Gimnazjum z Torzymia z wynikiem 127 pkt.;
2 miejsce – Gimnazjum z Sulęcina (opiekun p. Monika Grzelczyk) 118 pkt.;
3 miejsce – Gimnazjum z Łagowa z wynikiem 106 pkt.

Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Sulęcinie oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Nagrody dla zwycięzców wręczył Jacek Cieluch - kierownik Domu Joannitów.

Tekst: Jacek Cieluch

 

 

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola