Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jubileusz 100 urodzin Sulęcinianki

Data publikacji: 2013-07-19, Data modyfikacji: 2013-07-20
A A AWydrukDrukuj  
 

Wyjątkowa uroczystość miała miejsce w dniu 18 lipca 2013 roku w Sulęcinie. Swoje 100 urodziny obchodziła pani Maria Szydłowska.

Z tej okazji w Domu Joannitów w Sulęcinie zorganizowano spotkanie z Jubilatką.
Dostojna Jubilatka urodziła się 18 lipca 1913 roku w miejscowości Nowa Wilejka. Od 10 listopada 1945 roku mieszka w Sulęcinie. Pani Maria jest szczęśliwą matką trójki dzieci, babcią sześciorga wnucząt i czworga prawnucząt.
Na uroczystość zorganizowaną z okazji rocznicy 100 urodzin wraz z Jubilatką licznie przybyła rodzina, przyjaciele i sąsiedzi. W uroczystości zorganizowanej z okazji tak wspaniałego jubileuszu udział wziął Wicewojewoda Lubuski Jan Świrepo, który uroczyście odczytał i wręczył Jubilatce list gratulacyjny oraz kwiaty od Przewodniczącego Rady Ministrów Donalda Tuska oraz od Wojewody Lubuskiego Jerzego Ostroucha. Miłym akcentem uroczystości było obdarowanie pani Marii przez Wicewojewodę nalewką własnej produkcji. Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch zwracając się do Szanownej Jubilatki powiedział, że dla władz gminy to zaszczyt móc świętować wraz z nią setne urodziny. Jest to piękna i skłaniająca do zadumy rocznica. Burmistrz dziękował pani Marii za dotychczasowy dorobek życia, życzył jeszcze długich lat życia w dobrym zdrowiu w otoczeniu bliskich i życzliwych osób. Na zakończenie Burmistrz Sulęcina wręczył Jubilatce upominek od władz Gminy Sulęcin oraz bukiet pięknych róż.
W uroczystości uczestniczył również Przewodniczący Rady Miejskiej Leon Szczepański, który w imieniu radnych wręczył pani Marii list gratulacyjny i kwiaty. Zastępca Dyrektora Oddziału ZUS w Gorzowie Wlkp. Jerzy Krzyżanowski oraz Kierownik Inspektoratu ZUS w Sulęcinie Elżbieta Kubasiewicz wręczyli Jubilatce list gratulacyjny od Prezesa ZUS w Gorzowie Wlkp. i piękny bukiet kwiatów. Ponadto pani Kubasiewicz przekazała Jubilatce decyzję o przyznaniu dodatku z tytułu ukończenia 100 lat. Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzej Żelechowski dołączając się do życzeń skierował na ręce Jubilatki gratulacje i wręczył upominek od pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej.
Serdeczne życzenia, uściski, prezenty i kwiaty złożyli wszyscy zgromadzeni członkowie rodziny, sąsiedzi i przyjaciele pani Marii.
Na zakończenie Jubileuszu 100 urodzin zgromadzeni goście wraz z Jubilatką mogli skosztować pysznych tortów ufundowanych przez rodzinę pani Marii oraz władze Gminy Sulęcin. Jubilatka w dobrej kondycji i pogodnym nastroju delektowała się słodkościami przygotowanymi specjalnie na tę doniosłą uroczystość.

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola