Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

I Zawody Wędkarskie z cyklu Grand Prix „Lubuskich Pereł”

Data publikacji: 2013-05-22, Data modyfikacji: 2013-05-22
A A AWydrukDrukuj  
 

O poranku, 18 maja nad jeziorem Ostrowskim nieopodal Sulęcina odbyły się I Zawody Wędkarskie w cyklu Grand Prix „Lubuskich Pereł". W zawodach wzięły udział drużyny z Sulęcina, Lubrzy, Lubniewic i Łagowa.

Organizatorem zawodów była gmina Sulęcin oraz Koło PZW nr 1 w Sulęcinie. Sędzią głównym zawodów był Krzysztof Kuzajewski z Koła PZW nr 1 w Sulęcinie. Do udziału w zawodach zgłosiło się 27 zawodników. Uczestników imprezy i organizatorów powitał Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch wraz ze swoim Zastępcą Zbigniewem Grucą, po czym dokonał uroczystego otwarcia I Zawodów Wędkarskich z cyklu Grand Prix „Lubuskich Pereł". Rywalizacja pomiędzy wędkarzami była zacięta, gdyż walczyli oni o punkty w klasyfikacji drużynowej jak i indywidualnej.
W klasyfikacji drużynowej spławikowych zawodów wędkarskich pierwsze miejsce na podium przypadło wędkarzom z gminy Łagów, którzy zdobyli 30 pkt. w punktacji ujemnej. Na drugim miejscu uplasowali się wędkarze z gminy Sulęcin zdobywając 31 pkt. Miejsce trzecie przypadło wędkarzom z gminy Lubniewice, którzy zdobyli 42 pkt. Natomiast miejsce czwarte zajęli reprezentanci gminy Lubrza, którzy również zdobyli 42 pkt. w klasyfikacji drużynowej. O kolejności miejsca trzeciego i czwartego zdecydowała suma wagi złowionych ryb czterech najwyżej sklasyfikowanych zawodników z danej drużyny.
W klasyfikacji indywidualnej I Zawodów Wędkarskich w cyklu Grand Prix najlepszym wędkarzem okazał się Bartłomiej Pietrzak z gminy Łagów, który zdobył pierwsze miejsce. Na miejscu drugim uplasował się Przemysław Struch z gminy Sulęcin, a miejsce trzecie przypadło Leszkowi Górskiemu z gminy Lubrza. Miejsce czwarte zdobył Jacek Łopuszański z gminy Lubniewice, a miejsce piąte przypadło Edwardowi Łukasikowi z gminy Łagów. Na zakończenie imprezy wędkarskiej wszyscy wymienieni zawodnicy z rąk Burmistrza Sulęcina Michała Deptucha odebrali nagrody rzeczowe ufundowane przez gminę Sulęcin.

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola