Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

I Zawody Wędkarskie z cyklu Grand Prix „Lubuskich Pereł”

Data publikacji: 2013-05-22, Data modyfikacji: 2013-05-22
A A AWydrukDrukuj

O poranku, 18 maja nad jeziorem Ostrowskim nieopodal Sulęcina odbyły się I Zawody Wędkarskie w cyklu Grand Prix „Lubuskich Pereł". W zawodach wzięły udział drużyny z Sulęcina, Lubrzy, Lubniewic i Łagowa.

Organizatorem zawodów była gmina Sulęcin oraz Koło PZW nr 1 w Sulęcinie. Sędzią głównym zawodów był Krzysztof Kuzajewski z Koła PZW nr 1 w Sulęcinie. Do udziału w zawodach zgłosiło się 27 zawodników. Uczestników imprezy i organizatorów powitał Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch wraz ze swoim Zastępcą Zbigniewem Grucą, po czym dokonał uroczystego otwarcia I Zawodów Wędkarskich z cyklu Grand Prix „Lubuskich Pereł". Rywalizacja pomiędzy wędkarzami była zacięta, gdyż walczyli oni o punkty w klasyfikacji drużynowej jak i indywidualnej.
W klasyfikacji drużynowej spławikowych zawodów wędkarskich pierwsze miejsce na podium przypadło wędkarzom z gminy Łagów, którzy zdobyli 30 pkt. w punktacji ujemnej. Na drugim miejscu uplasowali się wędkarze z gminy Sulęcin zdobywając 31 pkt. Miejsce trzecie przypadło wędkarzom z gminy Lubniewice, którzy zdobyli 42 pkt. Natomiast miejsce czwarte zajęli reprezentanci gminy Lubrza, którzy również zdobyli 42 pkt. w klasyfikacji drużynowej. O kolejności miejsca trzeciego i czwartego zdecydowała suma wagi złowionych ryb czterech najwyżej sklasyfikowanych zawodników z danej drużyny.
W klasyfikacji indywidualnej I Zawodów Wędkarskich w cyklu Grand Prix najlepszym wędkarzem okazał się Bartłomiej Pietrzak z gminy Łagów, który zdobył pierwsze miejsce. Na miejscu drugim uplasował się Przemysław Struch z gminy Sulęcin, a miejsce trzecie przypadło Leszkowi Górskiemu z gminy Lubrza. Miejsce czwarte zdobył Jacek Łopuszański z gminy Lubniewice, a miejsce piąte przypadło Edwardowi Łukasikowi z gminy Łagów. Na zakończenie imprezy wędkarskiej wszyscy wymienieni zawodnicy z rąk Burmistrza Sulęcina Michała Deptucha odebrali nagrody rzeczowe ufundowane przez gminę Sulęcin.