Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gmina Sulęcin wyróżniona w konkursie "Budowniczy Polskiego Sportu"

Data publikacji: 2013-11-18, Data modyfikacji: 2013-11-18
A A AWydrukDrukuj  
 

Gmina Sulęcin została wyróżniona w XIV edycji konkursu „Budowniczy Polskiego Sportu 2013" organizowanego przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej w ramach Ogólnopolskiego Programu „budujemy SPORTOWĄ POLSKĘ". W dniu 14 listopada w hotelu Polonia Palace w Warszawie odbyła się Gala Sportowa Polska 2013, podczas której Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch odebrał wyróżnienie (medal i certyfikat) w kategorii „INWESTOR NA MEDAL" przyznane w ramach konkursu „Budowniczy Polskiego Sportu". Gmina Sulęcin została wyróżniona za wyjątkowe zaangażowanie i efektywne działania na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej połączone z promocją sportu i rekreacji w gminie i regionie, ze szczególnym uwzględnieniem budowy i wyposażenia sali sportowej przy Gimnazjum w Sulęcinie. Istotnym elementem dla gminy Sulęcin jest działalność na rzecz rozwoju sportu i rekreacji wśród dzieci i młodzieży, dlatego też w ostatnich latach na terenie gminy powstało kilka nowych obiektów sportowych. Gmina Sulęcin wspiera rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży, kładąc nacisk na bezpieczeństwo uprawiania sportu oraz promuje zdrowy, aktywny i bezpieczny styl życia.
Konkurs „Budowniczy Polskiego Sportu" jest jedynym tego rodzaju przedsięwzięciem w kraju, w którym w sposób kompleksowy analizuje się działalność i dokonania oraz przyznaje wyróżnienia osobom, samorządom, instytucjom i firmom zaangażowanym w realizację obiektów sportowych i rekreacyjnych w Polsce. Wyróżnienia przyznawane są w celu promocji miast, gmin, powiatów i województw, które w sposób szczególny zaangażowane są w rozwój budownictwa sportowego i rekreacyjnego oraz promocji przedsiębiorstw, które wyróżniają się na tle konkurencji wysoką jakością oferowanych materiałów, technologii oraz systemów mających zastosowanie przy budowie i wyposażaniu.

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola