Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Finał Konkursu Plastycznego „Mój przyjaciel strażak”

Data publikacji: 2017-01-04, Data modyfikacji: 2017-03-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Finał Konkursu Plastycznego „Mój przyjaciel strażak”

19 grudnia 2016r. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się podsumowanie kolejnej edycji konkursu plastycznego skierowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa lubuskiego. Na tegoroczny konkurs pt. "Mój przyjaciel strażak" wpłynęło ponad 300 prac. Komisja konkursowa po raz drugi nagrodziła pracę uczennicy Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie, Karoliny Jakóbczak, która w tym roku uplasowała się na I miejscu w kategorii uczniów klas IV-VI.
Wręczając nagrody zwycięzcom konkursu w poszczególnych kategoriach Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Sławomir Klusek, podziękował im, że w swoich pracach przedstawili, na czym polega trudny zawód strażaka, ukazując w nich również szacunek do ich pracy.
Uroczystość swoją obecnością uświetnili również: pani Ewa Rawa – Lubuski Kurator Oświaty, przedstawiciel Wojewody Lubuskiego pan Paweł Klimczak – dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców, dr Anna Chabasińska – Prodziekan Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego Akademii im. Jana z Paradyża, pan Łukasz Budzyński – socjolog z Akademii im. Jana z Paradyża, pan Krzysztof Swaryczewski – artysta plastyk z gorzowskiego Liceum Plastycznego oraz członkowie komisji konkursowej pod przewodnictwem bryg. Jarosława Korzeniewskiego – zastępcy Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.
Podsumowaniem konkursu było symboliczne wcielenie dzieci w szeregi Straży Pożarnej. Każdy z uczestników otrzymał hełm strażacki. Radość wszystkich nagrodzonych była ogromna.

redakcja, Źródło artykułu: sulecin.pl, Autor zdjęć: sulecin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola