Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ferie zimowe - kulturalnie i na sportowo

Data publikacji: 2014-02-14, Data modyfikacji: 2014-02-14
A A AWydrukDrukuj  
 

Tegoroczne ferie w Gminie Sulęcin zostały zorganizowane tak, aby uczniowie ciekawie, aktywnie i bezpiecznie mogli spędzić czas na zabawie i wypoczynku. Dzieci mogły wcześniej zapoznać się z harmonogramem zajęć zaplanowanych na każdy dzień ferii odbywających się w dniach od 3 do 14 lutego 2014 r. Burmistrz Sulęcina oraz Sulęciński Ośrodek Kultury zadbał o przygotowanie ciekawych propozycji na czas ferii w Sulęcinie. W trakcie dwutygodniowego zimowiska odbyły się Turnieje Tenisa Stołowego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz Indywidualny Turniej Szachowy dla uczniów wszystkich typów szkół, w których można było zdobyć puchary i atrakcyjne nagrody. W sali widowiskowej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury z myślą o najmłodszych przygotowano spektakl teatralny pt. „Galimatias" w wykonaniu wrocławskiego teatru "Na walizkach", który wśród oglądających wywoływał salwy śmiechu. Dla nieco starszych Sulęciński Ośrodek Kultury przygotował koncerty zespołów tj. Jam Band, The Doctors, Indios Bravos oraz Heaven. Ponadto odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dziekana Dekanatu Sulęcin, w którym uczestniczyło 12 drużyn ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sulęcinie.
Szkolni organizatorzy wypoczynku, w trakcie ferii zimowych, przewidzieli dla dzieci i młodzieży z placówek oświatowych z terenu Gminy Sulęcin wiele atrakcji. Najciekawsze formy to zimowiska dochodzące, zorganizowane we wszystkich szkołach i przedszkolu. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie dla uczestników zimowiska zorganizowała zajęcia rekreacyjno-sportowe, zajęcia i konkursy plastyczne oraz ekologiczne, zajęcia kulinarne, wyjazd na basen i do teatru, pokaz iluzjonisty oraz dyskotekę. W Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie dla uczestników zimowiska pod hasłem „Ferie w ruchu" zorganizowano wyjazd do kina oraz teatru, wyjazd na basen „Kasztelanka" w Międzyrzeczu, zabawy i zajęcia sportowe, budowę wioski indiańskiej, zimową olimpiadę, spacer Nordic Walking trasą „Napoleonka" w kierunku Sulęcina, zajęcia edukacyjne w Szkółce Leśnej w Ostrowie, spacer edukacyjny wokół jeziora w Wędrzynie połączony z ogniskiem, warsztaty językowe i muzyczne, dokarmianie ptaków oraz bal. Szkoła Podstawowa im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lubuskim dla swoich podopiecznych w ramach zimowiska zorganizowała dzień z bajką oraz malowanie do niej ilustracji, zajęcia wokalne, turniej karaoke, wyjazd do kina i na basen, wyjazd na spektakl teatralny do Sulęcina, rozgrywki w tenisa stołowego, warcaby oraz szachy. W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie odbyło się zimowisko na sportowo, podczas którego można było wybrać zajęcia z różnych dziedzin: piłka koszykowa, piłka nożna, tenis stołowy, wspinaczka, fitness, zajęcia na siłowni, nordic walking, badminton oraz halowy turniej piłki nożnej. Ponadto zorganizowano edukację ekonomiczną ph. „Na własne konto". W Przedszkolu nr 2 im. Małych Odkrywców w ramach zimowiska zorganizowano wyjazd do teatru, wizytę w Komendzie Powiatowej Policji, tworzenie makiety kosmosu z masy solnej, jabłkowy dzień, marchewkowy dzień, wizytę w bibliotece, zawody sportowe, pokaz karate, dogoterapię, wyjazd na basen, zabawy badawcze z powietrzem oraz mini listę przebojów. Oprócz udziału w programach zimowisk dzieci otrzymywały również ciepły lub słodki posiłek. Organizacja ferii zimowych w gminie Sulęcin sfinansowana została w wysokości blisko 15.000 zł przez Burmistrza Sulęcina oraz dodatkowo przez Sulęciński Ośrodek Kultury, szkoły, przedszkole i rodziców.

 

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola