Środa, 24 Kwietnia 2024   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Biegacze pokonali trasę 27. Crossu Sulęty

Data publikacji: 2013-05-20, Data modyfikacji: 2013-05-20
A A AWydrukDrukuj

Przy pięknej słonecznej pogodzie 19 maja 2013 r. na stadionie miejskim w Sulęcinie odbył się 27. Cross Sulęty.

Imprezę biegową zorganizowało Stowarzyszenie MKS „SULĘTA" przy współudziale Urzędu Miejskiego w Sulęcinie oraz Starostwa Powiatowego w Sulęcinie. Chęć udziału w 27 edycji Crossu zgłosiło 47 zawodników, w tym 8 kobiet. Zawodnicy startowali w siedmiu kategoriach wiekowych. Start ostry odbył się na płycie główniej stadionu miejskiego przy ul. Moniuszki. Trasa Crossu o długości 5 km dla mężczyzn i 2 km dla kobiet wiodła po mocno urozmaiconym terenie. Część trasy prowadziła przez dukty leśne, gdzie biegacze musieli pokonać ostry podbieg. Końcowa część pętli wiodła po bieżni stadionu, gdzie znajdowała się meta.
Bieg ukończyli wszyscy zawodnicy. Najstarszym zawodnikiem Crossu Sulęty był 73-letni Stanisław Grochowski z Gorzowa Wielkopolskiego. W klasyfikacji generalnej kobiet I miejsce zdobyła Roksana Pupel z AWF Gorzów Wlkp. osiągając czas 7:54. Wśród mężczyzn w klasyfikacji generalnej I miejsce zdobył Jerzy Hołubowicz z Bieganowa uzyskując czas 15:17. Na II miejscu uplasował się Karol Cząstka z Żagania z czasem 16:15, a III miejsce przypadło Sławomirowi Tarczewskiemu z Czarnowa, który ukończył bieg z wynikiem 16:30. Wszyscy uczestnicy 27. Crossu Sulęty otrzymali pamiątkowe puchary, które wręczył Zastępca Burmistrza Sulęcina Zbigniew Gruca. Odbyło się również losowanie nagród rzeczowych w postaci pysznych miodów z Gospodarstwa Pszczelarskiego „Dutkowiak", które przykazała uczestniczka zawodów p. Aleksandra Dutkowiak. Ponadto każdy z uczestników Crossu otrzymał w prezencie próbki miodów.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy spełnienia sportowych marzeń.