Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

22. Finał WOŚP w Sulęcinie - podsumowanie

Data publikacji: 2014-01-16, Data modyfikacji: 2014-01-16
A A AWydrukDrukuj  
 

12 stycznia 2014 r. w całej Polsce po raz 22. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nasze miasto czułoby się źle, gdyby u nas w tym dniu było cicho. Od wielu lat bazą WOŚP w Sulęcinie jest Ośrodek Kultury, który gromadzi wokół siebie młodych ludzi z głowami pełnymi pomysłów i chętnych do pracy. W organizację 22. Finału WOŚP oprócz Sulęcińskiego Ośrodka Kultury i Urzędu Miejskiego w Sulęcinie zaangażowane były szkoły, przedszkola, Hufiec ZHP w Sulęcinie, Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie, sulęcińskie firmy i instytucje oraz wiele osób prywatnych.
W tym roku pieniądze zbierano na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. W Sulęcinie i Wędrzynie od godzin porannych kwestowało 50 wolontariuszy. Jak zwykle przy tego typu akcjach ludzie okazali swoje wielkie serca i chęć pomocy.
Na sulęcinian główne atrakcje przygotowane z okazji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czekały na terenie Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, gdzie w sali widowiskowej odbyły się występy przedszkolaków, pokazy karate, koncerty solistów Studia Piosenki SOK, Zumba dla publiczności oraz pokaz tańca w wykonaniu dzieci ze Szkoły Tańca Wiktor. Ponadto odbyły się licytacje wielu wartościowych przedmiotów oraz pokazy ratownictwa medycznego. Program artystyczny poprowadziła Kabaretowa Grupa Improwizacyjna FRUUU. Mieszkańcy Sulęcina mogli również skorzystać z punktu rejestracji dawców szpiku. Również w godzinach przedpołudniowych na terenie miasta odbyło się wiele atrakcyjnych pokazów zorganizowanych pod chmurką tj. pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego przygotowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie, pokaz motocykli przy sklepie Intermarche, miasteczko harcerskie oraz prezentacja pojazdów firmy Maszoński Logistic w centrum miasta. Przy sklepie Intermarche wystąpili również soliści Studia Piosenki SOK.
Atrakcjami, które zakończyły 22. Finał WOŚP w Sulęcinie były koncerty zespołów „4 metry od chodnika" oraz „MUZZOLLA" w Klubie U Bulka.
Podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z kwesty, biletów i licytacji w Sulęcinie oraz Wędrzynie uzbieraliśmy:
- 22.558,34 zł (PLN),
- 1 dolar amerykański (USD),
- 200 koron czeskich (CZK),
- 66,64 euro (EUR),
- 1 złoty łańcuszek.

UM Sulęcin, Źródło artykułu: www.sulecin.pl, Autor zdjęć: UM Sulęcin
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sulęciński

  Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie.

  Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola