Ruszyła tegoroczna edycja „małych grantów” programu Równać Szanse. W ramach naboru wniosków można uzyskać dofinansowanie projektów realizowanych przez młodzież z miejscowości do 20 tys. mieszkańców. Organizatorem konkursu jest Fundacja Civis Polonus. Ostateczny termin składania wniosków upływa 25 maja br.
O granty w wysokości do 10 tys. złotych mogą ubiegać się następujące podmioty z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców:
– organizacje pozarządowe, zarejestrowane (w formie stowarzyszeń lub fundacji) w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez starostów;
– powiatowe, miejskie i gminne domy kultury;
– powiatowe, miejskie i gminne biblioteki publiczne;
– Ochotnicze Straże Pożarne,
– Koła Gospodyń Wiejskich wpisane do rejestru Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa lub KRS bądź ewidencji prowadzonej przez starostów.
Uczestnikami projektów ma być młodzież w wieku od 13 do 19 lat z miejscowości do 20 000 mieszkańców.
W grupie projektowej powinno działać minimum 10 osób, a zalecana przez organizatorów liczba członków grupy to 12-15 osób.
Konkurs Małe Granty organizowany jest w ramach Programu Równać Szanse 2022 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Fundację Civis Polonus.
![]() |
Powiat sulęciński - powiat z siedzibą w Sulęcinie, w województwie lubuskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Lubniewice, Sulęcin, Torzym Krzeszyce, Słońsk i miasta: Lubniewice, Sulęcin, Torzym. Mieszka tu 35 tys. mieszkańców, co oznacza, że powiat ten jest najsłabiej zaludniony wśród tych w województwie. Magnesem na turystów jest unikatowy w skali europejskiej Park Narodowy „Ujście Warty”. Można tu spotkać 250 gatunków ptactwa pośród licznych starorzeczy, kanałów i bagien. W celach rekreacyjnych można udać się także nad jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wsiąść na rower i podróżować oznakowanymi trasami liczącymi ponad 300 kilometrów długości. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola